Nové Suzuki Swift prináša vylepšený dizajn aj interiér

1228
Zdroj: Suzuki

Suzuki Swift štvrtej generácie sa vyznačuje množstvom zmien v interiéri, exteriéri ale aj pod kapotou.

Nová štvrtá generácia Suzuki Swift dorazí do Európy už budúcu jar, potvrdila značka. Táto správa prichádza necelý mesiac po tom, čo na autosalóne v Tokiu debutoval jeho koncept .

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Vylepšený dizajn exteriéru

Nové Suzuki Swift ponúka novú prednú masku a mriežku chladiča v čiernej farbe, predné svetlá v tvare písmena L a aktualizované predné blatníky.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Medzi ďalšie zmeny patria kľučky zadných dverí, ktoré sa presunuli z C-stĺpika do tradičnejšej polohy pod oknom.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

V zadnej časti sa nachádzajú nové zadné svetlá a robustnejší zadný nárazník s hranatými tvarmi.

 

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Jednoduchý interiér

Vo vnútri je nový Swift vybavený analógovými prístrojmi a malou digitálnou obrazovkou na prístrojovom paneli vodiča. Ovládací panel klimatizácie už nemá otočné voliče a je tu výrazne menej fyzických ovládacích prvkov.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Stredová konzola je naklonená smerom k vodičovi, aby sa zlepšila ergonómia, zatiaľ čo elegantnú čierno-sivú palubnú dosku a obloženie dverí zdobia tmavostrieborné akcenty. Taktiež je štandardne vybavené novým 9,0-palcovým displejom infotainmentu s bezdrôtovým Apple CarPlay a Android Auto a množstvom bezpečnostných funkcií, ktoré zahŕňajú podporu pri brzdení, monitorovanie vodiča a udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu.

Nová pohonná jednotka

Suzuki uviedlo, že nové Suzuki Swift bude ponúkaný s 1,2-litrovým trojvalcovým mild-hybridným benzínovým motorom. Výkonové špecifikácie doteraz ešte neboli zverejnené, ale predchádzajúca generácia mala k dispozícii výkon 82 koní. Voliteľne bude k dispozícii aj systém pohonu všetkých štyroch kolies Allgrip.