Nové BMW Z4 Concept Touring Coupé: jednorazový špeciál, ktorý odkazuje na ikonické BMW Z3

811

BMW na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este vzkriesilo ducha pôvodneho, dnes už ikonického BMW Z3 Coupé v najnovšom koncepte s názvom Z4 Concept Touring Coupé

BMW Z4 Concept Touring Coupé predstavené na Concorso d’Eleganza Villa d’Este na brehu jazera Como v Taliansku, má za cieľ ukázať, ako by mohla vyzerať súčasná generácia modelu Z4 vo variante kupé.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Dizajn exteriéru oslavuje radosť z jazdy

Exteriér dvojmiestneho kupé je výrazne ovplyvnený z dizajnom, ktorý sa v roku 1998 prvýkrát objavil na BMW Z3 po ktorom nasledovalo elegantnejšie Z4 Coupe predstavené v roku 2006. Najnovší koncept sa zachoval imidž súčasnej generácie modelu Z4, no využíva siluetu známu pod názvom shooting brake. Táto nadčasová a elegantná silueta vizuálne predlžuje zadnú časť auta, no pridáva aj dodatočnú praktickosť batožinového priestoru.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Medzi kľúčové exteriérové prvky Touring Coupé patrí nová hliníková mriežka chladiča s vertikálnymi lamelami, ktorá nahrádza nevkusnú plastovú mriežku chladiča štandardného Z4.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Ďalej sa nachádza nový rám čelného skla a pevná strecha s hlbokým stredovým kanálikom a prechádza do nových trojštvrťových panelov, ktoré tvoria široký stĺpiky. Zadná časť sa vyznačuje plytkými dverami batožinového priestoru v štýle liftback, spojer, ktorý vizuálne predlžuje karosériu a výrazne zadné lemy, ktoré dodávajú Touring Coupé sebavedomý a celistvý vzhľad.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Podľa slov súčasného šéfa dizajnu značky BMW, dvojmiestne kupé oslavuje radosť z jazdy. BMW Z4 Concept Touring Coupé sa môže pochváliť aj jedinečným dizajnom kolies s priemerom 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu.

Luxusný interiér

Vo vnútri prináša Z4 Concept Touring Coupé o niečo viac luxusu v interiéri ako štandardné Z4. Nový luxusnejší interiér zahŕňa sedadlá čalúnené v bledohnedej koži s obšitím v bejzbalovom štýle. Rovnaká koža je použitá aj na spodnej časti palubnej dosky, stredovej konzoly a taktiež je použitá aj v batožinovom priestore.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Zaujímavosťou je, že BMW v spolupráci s talianskym čalúnictvom Schedoni vytvorilo jedinečné kožené tašky určené do batožinového priestoru.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

 

 

 

Mrkni naše nové video: