Nová ŠKODA SUPERB odhalená! Toto o nej musíte vedieť

1273
Zdroj: Škoda

Škoda len pred pár minútami predstavila štvrtú generáciu svojej vlajkovej lode. Superb ponúkne viac miesta a najrôznejšie vychytávky. Navyše, bude pochádzať zo Slovenska.

Devínska Nová Ves sa stane výrobcom ďalšej vlajkovej lode. Po Passate, ktorý predstavili už skôr, a špičkových SUV modeloch koncernu Volkswagen AG sa k portfóliu bratislavskej automobilky pridáva aj Superb.

Príde nafta, ale aj plug-in hybrid

Ponuka motorov zostáva naďalej pestrá. Základom bude benzínový mild-hybridný motor s objemom 1,5 litra a výkonom 150 koní. Dvojlitre ponúknu 204 alebo 265 koní. A naftová ponuka bude dostupná s výkonom 150 alebo 193 koní, v oboch prípadoch z motora 2,0 TDI.

Prevratnou novinkou bude revolučný plug-in hybrid, ktorý v tomto segmente nemá obdoby. Motor 1,5 TSI, ktorý sa stará o spaľovaciu časť pohonu, patrí medzi bežnejšie. A rovnako je na tom aj systémový výkon 204 koní. Najväčším lákadlom je však elektrický dojazd na úrovni 100 kilometrov a maximálny nabíjací výkon až 50 kilowattov.

Zaujímavosťou je, že žiaden zo Superbov neponúkne manuálnu prevodovku. To súvisí aj s dizajnom stredového tunela, z ktorého zmizol volič smeru jazdy. Ten je po novom za volantom.

Ponúkne viac miesta

Platforma sa zmenila z MQB na MQB Evo, ale rázvor zostal. Navyše, šírka sa zmenšila o 1,5 centimetra. Napriek tomu je však Superb priestrannejší. Je o 4 centimetre dlhší, ponúkne viac miesta na hlavu a kufor narástol o 20 alebo 30 litrov v závislosti od verzie.

Áno, správne. Superb zostáva riešením pre všetkých aj naďalej. Kým Passat už Volkswagen bude vyrábať len vo verzii Variant, Superb zostáva naďalej v karosérii liftback, ale aj kombi.

Viac informácií o interiéri, ale aj dizajne zovňajšku, si najlepšie pozriete priamo na videu. Tak šup na to. A nezabudnite nás odoberať.