Nová Kia Niro príde tento týždeň. Toto sú posledné predpremierové fotky

422
Zdroj: Kia

Modernizáciu produktového radu Kia berie vážne. Nové Niro ukázala tesne pred premiérou v tajomných fotografiách.

Modernizácia palety značky Kia sa v poslednej dobe celkom rozbehla. Iba prednedávnom predstavila nový Sportage, ktorý od začiatku novembra opúšťa výrobné linky v žilinskom závode. Okrem toho informovala o veľkolepých elektrických plánoch s veľkým SUV Kia EV9. Pozornosť sa však dostala aj menším a dostupnejším zástupcom značky. Druhá generácia modelu Niro uzrie svetlo sveta už vo štvrtok. Automobilka zatiaľ zverejnila malú ochutnávku.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

O technických základoch sa, tradične, veľa nevie. Nové Niro však bude s najväčšou pravdepodobnosťou postavené na platforme určenej pre konvenčné autá. Dostupné však bude ako hybrid, plug-in hybrid a aj elektromobil.

V interiéri sa bude ponášať na elektrickú EV6. Volant bude mať len dve ramená a dvojica obrazoviek vytvorí komplexný panel pred vodičom. Z ponuky by mala zmiznúť 39 kWh batéria. Ostane tak iba akumulátor s kapacitou 64 kWh. K tomu by sa mal pripojiť aj výkonnejší elektromotor.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Nové Niro si po predstavení dá ešte chvíľu načas. Kia zatiaľ neupresnila, kedy sa očakávaný model dostane k zákazníkom, no bude to najskôr po novom roku.

Mrkni naše nové video: