Kia EV9 príde! Automobilka ukázala prvé skice

314
Zdroj: Kia

Nová generácia elektromobilov pokračuje. Po EV6 príde aj EV9. Automobilka už zverejnila prvé náčrty.

Nová generácia elektromobilov už prišla. Pri modeloch Hyundai IONIQ 5 a KIA EV6 zo spoločného koncernu Hyundai Motor Group to nekončí. Automobilky plánujú ďalšiu dvojičku, s ktorou vezmú Európu útokom. V pláne je IONIQ 7 a KIA EV9.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Do 2027 sedem elektromobilov

Kia sa rozhodla, že v európskom portfóliu bude až sedem elektrických modelov do roku 2027. Po úspešnom štarte modelu EV6 príde EV9, veľké elektrické SUV.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Veľký brat EV6 by mohol merať viac ako 5 metrov. Bude mať ostré línie, dlhý rázvor a krátke previsy. Z toho bude jednoznačne profitovať posádka na palube. Auto bude postavené na platforme E-GMP, teda rovnakej, ako má EV6. Dostupná bude aj 800-voltová technológia, vďaka ktorej by malo byť možné nabiť 100 kilometrov už za 5 minút.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Dostupné sú aj prvé náčrty interiéru. Palubne doske bude dominovať obrovský panel multimédií a informácií o jazde. Stredový panel bude veľmi výrazný a volant? Ten už sa podobá skôr na kus umenia ako na volant.

Zdroj: Kia
Zdroj: Kia

Ten sa do sériovej produkcie pravdepodobne nedostane, ale zvyšok vyzerá veľmi reálne. Aby sme sa na vlastné oči presvedčili, či automobilka zakomponovala všetky diazjnové prvky, budeme ešte musieť čakať. Kia EV9 príde podľa dostupných informácií až v roku 2024.

Mrkni naše nové video: