Nissan ukázal faceliftovaný Qashqai so semi-autonómnou technológiou

443

Nissan dnes na autosalóne v Ženeve predstavil aktualizovanú tvár svojho najpredávanejšie modelu Qashqai. Agresívnejší dizajn v prednej časti je inšpirovaný maličkým modelom Micra, ktorý sa prebojoval až na štvrté miesto tohtoročného auta roka. Odlišné od súčasne ponúkaného modelu sú aj oba nárazníky a svetlá. Predné svetlomety používajú technológiu LED a na rozdiel od zadných svetlometov nezmenili len techniku, ale aj tvar.

Najväčšou novinkou, ale nie je vynovený dizajn. Je ňou technológia polo-autonómneho riadenia, ktorú Nissan ponúkne v Qashqaii ako vôbec v prvom mainstreamovom vozidle značky. Qashqai bude vďaka tejto vychytávke môcť samostatne riadiť, zrýchľovať a brzdiť v rámci jedného pruhu na rýchlostných cestách.

Niekoľko aktualizácií preniklo aj do interiéru, kde po novom nájdeme kvalitnejšie materiály, vylepšené usporiadanie prístrojovej dosky pre jednoduchšie ovládanie. K dispozícii bude tiež upravený multifunkčný volant.

Už v budúcom roku by však mala byť dostupná aktualizácia, ktorá rozšíri schopnosti autonómneho riadenia. Auto tak bude môcť aj samostatne meniť jazdné pruhy.

Narastajúcej konkurencii bude Qashqai čeliť s rovnakou ponukou agregátov ako doposiaľ. V ponuke benzínových motorov sa teda opäť objavia agregáty s objemom 1,2 a 1,6 litra. Z dieselových pohonných jednotiek budú zasa v ponuke motory 1,5 a 1,6 dCi.

V neposlednom rade treba spomenúť aj aktualizovaný zoznam bezpečnostných prvkov. Qashqai disponuje inteligentným systémom núdzového brzdenia, ktorý odteraz rozpozná aj chodcov. Inak v ponuke opäť nájdeme inteligentný parkovací asistent, asistent pre sledovanie mŕtveho uhla a asistent, ktorý vás upozorní pri neočakávanom vybočení z jazdných pruhov.

Nissan dnes odhalil vynovenú verziu svojho bestselleru Qashqai. Okrem vylepšeného dizajnu sa dočkáme aj technológie autonómneho riadenia PROPILOT.

Mrkni naše nové video: