Nie je pravda, že sa nám nové BMW M4 nepáči. Toto by sme v pohode brali!

1650

Jasné. Nové BMW M4 je vďaka svojej gigantickej mriežke polarizujúce vozidlo, no vyzerá to tak, že si na novú mriežku musíme zvykať. Nevadí. Aj vďaka Instagramu BradBuilds vieme, že s estetikou nového nemeckého kupé sa dá bojovať kreatívne.

Napríklad prestavaním do “Baja” úpravy, ktorá celé auto posúva do inej reality.

Zdroj: Instagram@BradBuilds

Kupé so spálňou

Nové BMW radu 4 je určite schopné a impozantné vozidlo, mnoho ľudí (vrátane autora tohto článku) sa však nedokáže stotožniť s nádväznosťou jeho tvarov. Niežeby vadila práve tá veľká maska chladiča, problém je skôr v jej (ne)súlade s ostatnými tvarmi auta.

Zdroj: Instagram@BradBuilds

Ide napríklad o základné optické pravidlo, že zvislé prvky v prednej či zadnej časti vozidlo opticky zužujú (spomeňte si napríklad na výfuky Ferrari California). Aj preto tam, kde nová štvorka nepôsobí nesúrodo, pre zmenu zasa pôsobí príliš úzko.

Zdroj: Instagram@BradBuilds

Trúfame si povedať, že úprava do Baja štýlu – v tomto momente, samozrejme, len virtuálna – rieši úplne všetky problémy nového mníchovského kupé. Predná časť dostala upravenú kapotu a nárazníky, pričom od strechy smerom dozadu sa hrá dramatická hra na obytné vozidlo. To samozrejme dokonale rozbije proporcie auta tak, že nikto nepochybuje o jeho uletenosti.

A tak sa nám to páči. Bez kompromisov, presne ako rok 2020! Nerealisticky vytiahnuté terénne kolesá potom kompenzujú spomínanú malú optickú šírku vozidla. Že to nie je legálne? To je predsa jedno. Aj Elon Musk predsa vyhlásil, že CyberTruck pôjde na cesty tak, ako ho predstavili, čo je nemožné. Tak na zdravie & nech žije post-faktuálna doba!

NEPREHLIADNITE:

 

Mrkni naše nové video: