Nestačí vám nová Supra? Jej ostrá verzia GRMN vraj príde už tento rok!

919
Toyota GR Supra AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota

Toyota sype športové autá ako z rukáva. Vlani predstavila novú Supru, v tomto roku zaraďuje do ponuky jej dvojlitrovú verziu a nový hot-hatch GR Yaris. Podľa japonských médií sa onedlho zoznam rozšíri o ďalšiu verziu vlajkového kupé – Supra GRMN. S väčším výkonom, nižšou hmotnosťou, svalnatejšou karosériou a zadným krídlom. A to možno už tento rok.

Informáciu priniesol japonský portál  Best Car Web. Podľa neho bude mať Supra GRMN výkon okolo 400 koní. V súčasnosti má auto v najvýkonnejšej verzii so šesťvalcovým prepĺňaným trojlitrom oficiálne výkon 340 koní a 500 Nm. 400 koní by nemalo byť nereálnou výzvou – tuneri už z tohto motora dostali aj výkon 1000 koní. So zvýšením výkonu si zoberie tím Gazoo Racing celkom iste do parády aj zavesenie kolies. 

Toyota GR Supra AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Ešte väčší macho

Nová Supra vo verzii GRMN určite zmení aj vzhľad. Karoséria japonského kupé už teraz vzbudzuje pozornosť svojím dizajnom, vo výkonnejšej verzii zrejme bude vyzerať agresívnejšie. Podľa vzoru predchádzajúcej Supry sa na zadnej časti pravdepodobne objaví mohutné krídlo. Ako vyzerá po podobnej úprave súčasná GR Supra, to sme mali možnosť vidieť v novembri na americkej autoshow SEMA. Medzi modelmi sa vynímali GR Supra 3000GT a Supra Heritage Edition vytvorené na pamiatku predchádzajúcej generácie modelu. 

Toyota GR Supra 3000GT Concept

Podľa portálu možno od nového modelu reálne očakávať nižšiu hmotnosť a využitie uhlíkových vlákien či iných kompozitných materiálov. Celok pravdepodobne doplnia širšie disky s novým tvarom ramien. Dátum debutu Toyoty Supra GRMN nie je známy, ale japonské médiá predpovedajú koniec roka.

Toyota Supra AUTOGRÁTIS

A bude len lepšie

Toyota Supra GRMN nebude prvým modelom s týmto označením. Slová Gazoo Racing tuned by the Meister of the Nürburgring boli ukryté už v názve iného modelu, ktorý sa do Európy dostal v roku 2017 – limitovaného hot-hatchu Yaris GRMN. Inžinieri športovej divízie Toyoty sa vtedy pohrali s obyčajným Yarisom – dostal športové zavesenie kolies, lepšie brzdy, motor s kompresorom a výkonom 212 koní a veľký centrálny výfuk. 

Toyota Supra AUTOGRÁTIS

Rodina modelov s logom Gazoo Racing neustále rastie. Od minulého roku vytvára športová divízia  Toyoty svoje vlastné modely, ktorých názvy sa začínajú písmenami GR. Prvým bola nová GR Supra a ešte tento rok sa dostane na trh GR Yaris – celkom nový, extrémny hot-hatch, ktorého motor bude mať výkon viac ako 260 koní a pohon 4×4. Z neoficiálnych zdrojov je známe, že skratku GR v názve dostane aj nová generácia modelu GT86. Pod značkou GR Sport vytvára Toyota aj športové verzie bežných modelov – napríklad Corollu a Yaris.

 

Mrkni naše nové video: