Najnovší restomod Jaguaru E-Type vzdáva hold svojmu najväčšiemu fanúšikovi, Enzovi Ferrarimu!

645
Zdroj: Helm Motorcars

Najvýraznejšia osobnosť talianskej automobilovej scény označovala Jaguar E-Type najkrajším autom všetkých čias.

Po tom, čo v roku 1961 videl Enzo Ferrari debut Jaguaru E-Type, nazval ho najkrajším autom, aké kedy bolo vyrobené. Tento konkrétny restomod môžme považovať ako poctu, pretože karoséria je nalakovaná v ikonickej červenej farbe.

Zdroj: Helm Motorcars
Zdroj: Helm Motorcars

Za týmto unikátnym počinom stoja ľudia zo spoločnosti Helm Motorcars . Prepracovaný E-Type má viac než len pútavú farbu Rosso Corsa, vďaka moderným technológiám je o niečo praktickejší. Exteriér má napríklad vstavané parkovacie senzory a smerovky nahradené LED diódami. Celá karoséria je vyrobená ručne a práve vďaka tomu potrvá výroba jedného auta 6000 hodín.

Zdroj: Helm Motorcars
Zdroj: Helm Motorcars

Pod kapotou je klasický 4,2-litrový radový šesťvalec značky Jaguar. Dosahuje výkon 300 koní a krútiaci moment 448 Nm. Taktiež používa elektronické vstrekovanie paliva namiesto pôvodného trojitého karburátora. Štvorstupňová automatická prevodovka posiela výkon do samosvorného diferenciálu na zadných kolesách.

Zdroj: Helm Motorcars
Zdroj: Helm Motorcars

Kožou a semišom potiahnutý interiér dopĺňa niekoľko moderných prvkov. K dispozícii je zadná parkovacia kamera. Stereo podporuje Bluetooth a klimatizácia zaisťuje dodatočný komfort cestujúcich. Interiér je dodávaný aj s párom luxusných cestovných tašiek vyrobených z talianskej teľacej kože.

Zdroj: Helm Motorcars
Zdroj: Helm Motorcars

Jedinou nezodpovedanou otázkou však zostáva cena. Ako však býva zvykom u podobných počinov, ich cena je v drvivej väčšine astronomicky vysoká.

Mrkni naše nové video: