Kompaktný crossover so 7 sedadlami? Citroen predstavil horúcu novinku!

961

Zoznámte sa s C3 Aircross, novým kompaktným crossoverom, ktorý aj napriek svojim rozmerom ponúka sedemmiestne usporiadanie sedadiel v interiéri.

Nový Citroën C3 Aircross má po dizajnovej a technickej stránke veľmi blízko k nedávno predstavenému hatchbacku C3. Oba modely stoja na platforme Smart Car, ktorá bola navrhnutá tak, aby vyhovovala elektrickému pohonu. Nebráni sa však ani spalovacím pohonnými jednotkami, takže nový C3 Aircross bude existovať nielen ako elektromobil, ale aj ako ,,spaľovák”.

Hranatejší ako jeho predchodca

Design je v porovnaní s predchodcom o niečo hranatejší a robustnejší. Vďačiť za to môže vysoko umiestnenej kapote, širokým blatníkom a väčšiemu rozchodu kolies.

Na karoserii nechýbajú ani nové dizajnové prvky značky, ktoré nadväzujú na koncept Citroen Oli a boli použité aj na hatchbacku. C3. Ide napríklad o charakteristický svetelný podpis alebo nový vzhľad loga.

 

Na ďalšie detaily si však musíme počkať

Citroën chce najdôležitejšie informácie o crossoveri C3 Aircross zverejniť až s blížiacim sa vstupom na trh koncom tohto roka. Jeden podstatný detail však vieme – karoséria dosahuje dĺžku 4390 mm. C3 Aircross tak môžeme prirovnať ku Škode Karoq, ktorá má rovnakú dĺžku. Francúzsky crossover má však jednú vlastnosť, ktorou Škodu Karoq zahanbí. Citroën C3 Aircross bude k dispozícii so siedmimi sedadlami a to je v tomto segmente čosi jedinečné.