Na novú Toyotu Land Cruiser je extrémna čakacia doba. Sú to roky

1674
Zdroj: Toyota

Vyzerá to tak, že si zákazníci novú generáciu Toyoty Land Cruiser zamilovali. Nikoho to síce úplne neprekvapuje, pretože Land Cruiser má svoje čaro v každej generácii, prekvapení sú však podľa portálu Cars Guide najmä zákazníci, ktorí siahli po rozsiahlejších výbavách. Hrozí, že svoje auto neuvidia až štyri roky!

Situácii rozhodne nepomáha ani čipová kríza, ktorá tu s nami ešte chvíľu zostane.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Príliš veľa zákazníkov, príliš málo áut

Od 2. augusta, kedy začala Toyota prijímať objednávky, automobilka nahromadila až 20 000 zákaziek. Približne 90 percent japonských kupujúcich si vyberá výbavy ZX a GR Sport, pričom práve tieto modely majú disponovať najdlhšou čakacou lehotou. Je to dané najmä ich technickou náročnosťou a, no… Množstvom čipov.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Aby toho nebolo málo, Toyote kvôli nedostatku dielov časť augusta a väčšinu septembra výroba Land Cruiseru nebeží. To má vplyv na dostupnosť modelu na celom svete, nielen v Japonsku. Napríklad Austrália dostáva pre predajcov len predvádzacie vozidlá a prvé zákaznícke kusy prídu do krajiny až neskôr.

Toto nie je prvá správa o tom, že Land Cruiser naskúroval množstvo objednávok. Už v auguste Toyota oznámila, že dopyt je dostatočne vysoký na to, aby zahltil prvých 12 mesiacov výroby. To znamená, že aj tí, ktorí boli medzi prvými, budú čakať na Land Cruiser viac ako rok.

A my na Slovensku? Nám ho najprv Toyota musí predstaviť. Už sa tešíme!

Mrkni naše nové video: