Muscle car bez nadupaného osemvalca? Nový Dodge Charger prichádza s technologickou revolúciou!

522
Zdroj: Dodge

Downsizing neobišiel ani nový Dodge Charger. Okrem dizajnu inšpirovaným prvou generáciou prináša aj technologickú revolúciu pod kapotou!

Dodge Charger je tu s nami už od 60.rokov minulého storočia. Charger bol synonymom hrubej sily, vďačiť za to mohol svojmu burácajúcemu osemvalcu, ktorým ešte donedávna disponoval. S príchodom novej generácie sa však všetko zmenilo. Motor V8 a Dodge Charger sa museli definitívne rozlúčiť. Ten teraz nahrádza buď preplňovaný šesťvalec alebo plne elektrický pohon.

Zdroj: Dodge
Zdroj: Dodge

Dizajn inšpirovaný legendou

Dizajn karosérie je ovplyvnený legendárnym Chargerom prvej generácie zo 60.rokov minulého storočia. Dôkazom toho sú ostrejšie línie v porovnaní s predchodcom, ale aj nové združené predné svetlomety s čiernym podkladom.

Zdroj: Dodge
Zdroj: Dodge

Karoséria bude dostupná v dvoch verziách – dvojdverová a štvordverová. Nový Charger má rázvor 3074 milimetrov a dĺžku neuveriteľných 5248 milimetrov, vďaka čomu je dlhší ako BMW X7! A váha? Tá v prípade plne elektrických verzií ľahko presahuje hmotnosť 2,6 tony.

Zdroj: Dodge
Zdroj: Dodge

V8 je už minulosťou

V prípade najnovšej generácie je najvýznamnejšou zmenou najmä absencia osemvalca pod kapotou. K dispozícii je ako náhrada preplňovaný 3,0-litrový šesťvalec s výkonom 426 alebo 558 koní.

Zdroj: Dodge
Zdroj: Dodge

Druhou možnosťou je plne elektrický pohon, v tomto prípade je Charger vybavený 100 kWh batériou s dojazdom 507 km a elektromotormi na oboch nápravách s výkonom 503 koní (R/T) alebo 680 koní (Scat Pack). Spomínaný Scat Pack zvládne šprint z nuly na stovku za 3,3 sekundy. Nabíjať batériu bude možné až s výkonom 183 kW vďaka čomu nabíjací rituál potrvá približne 30 minút.