Mugen predstavil nové diely pre Civic Type R. Len kapota stojí ako nové auto!

3250
Zdroj: Mugen

Honda Civic Type R nie je zrovna auto, ktoré by ste si kupovali s cieľom zapadnúť v dave. To by bolo asi ako kúpiť si neónové legíny a nosiť ich na hlave. Ak by však aj tak niekomu prišla súčasná generácia Civicu FK8 príliš nenápadná, dvorný úpravca Hondy, Mugen, má v rukáve pár riešení. Drahých riešení.

Mugen je firmička, ktorú v prvej polovici sedemdesiatych rokov založil syn zakladateľa Hondy, Hirotoshi Honda. Hovorím to preto, lebo už pred štyrmi desiatkami rokov vedel vychytať ten správny názov – “Mugen” totiž v Japončine znamená “bez limitov” či “neobmedzený”. 

Zdroj: Mugen
Zdroj: Mugen

Kapota bez limitov

Príslušne ironicky k predchádzajúcemu výroku vyznieva cenník dielov pre modernizovaný Civic Type R, na ktorý upozornil portál Carthrottle. Niektoré z veľmi exkluzívnych dielov totiž dostali naozaj šťavnatú cenovku. 

Zdroj: Mugen
Zdroj: Mugen

Reč je napríklad o tejto decentnej karbónovej kapote Civicu, ktorá vás vyjde v prepočte na sympatických 12 945 €. Ak by ste si pod tým chceli predstaviť niečo konkrétne, tak to je približná cena za dobre vybavený Renault Clio s litrovým trojvalcom TCe. 

Zdroj: Mugen
Zdroj: Mugen

Krídlo sa nenechá zahanbiť

Kapotu by sme mali, ale čo iné karosérske diely? Automaticky sa ponúka obrovské, efektné a komplikovane tvarované krídlo, ktoré sa vyníma na zadnej časti Civicu FK8. To stojí takmer nebadateľných 11 653 €. Aby sme však len nehanili, Mugen má niečo aj pre finančne gramotnejších.

Keby vás to zaujímalo, takto vyzerá jedna štvrtina z 8 157 €.
Zdroj: Mugen

Aj keď nie o veľa: to isté krídlo, len vyrobené z plastov vystužených laminátovými vláknami vás vyjde na rozumných 8 157 €. Vidíte? Veď to je len cena za štandardne vybavenú Daciu Sandero. No skrátka, ako zadarmo.

Toto je Mugen olej. Koľko stojí a či je vyrobený z krvi jednorožca, sa nám bohužiaľ nepodarilo zistiť.
Zdroj: Mugen

Aj ceny ďalších položiek od Mugenu vyvolávajú plač, zdesenie, až dáviaci reflex. Kolesá, ktoré vidíte na obrázku, si Mugen cení na 7 878 europeňazí. Komu je však aj to veľa (pfft, ako by mohlo?), k dispozícii je aj pár dostupnejších prvkov. Napríklad karbónová hlavica radiacej páky, ktorá stojí len smiešnych 186 €. No nekup to, když je to tak levný!

NEPREHLIADNITE:

 

Mrkni naše nové video: