Milan Kunc chce svojím BMW i8 Roadster otvoriť ľuďom oči

76

BMW a umenie má k sebe blízko. Mníchovská automobilka je známa svojou kolekciou „art cars“, ktorá má dlhoročnú tradíciu. Teraz pribudol nový kúsok od českého maliara Milana Kunca.

Pomaľované BMW nie sú žiadnou novinkou. Prvé prišlo na svet už v roku 1975. Všetky tieto umelecké kúsky na kolesách vznikali pod záštitou BMW ako automobilky. Minulý rok však v Českej republike vznikli dve umelecké vozidlá, BMW i3 a BMW i8, s názvom Starlight edition. Dnes tu máme ďalší projekt od našich susedov. Na tieto vozidlá voľne nadväzuje „BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc“, ktorého vzhľad je dielom svetoznámeho česko-nemeckého umelca Milana Kunca v spolupráci s pražskou galériou Cermak Eisenkraft.

Cieľom projektu je originálnym spôsobom poukázať na témy súvisiace s ochranou životného prostredia a trvalou udržateľnosťou. Aj to je dôvod, prečo bolo ako „umelecké plátno“ zvolené práve plug-in hybridné BMW i8 Roadster. Unikátne auto bude na predaj, pričom výťažok z predaja bude venovaný neziskovej organizácii The Ocean Cleanup, ktorá sa venuje čisteniu oceánov od plastov.