Mercedes-AMG GT63 S E Performance: najvýkonnejšie AMG GT všetkých čias!

375

Nová plug-in-hybridná verzia športového kupé AMG GT, nie je len najrýchlejším modelom značky, ale aj jedným z najrýchlejšie akcelerujúcich áut súčasnosti.

Po predstavení vysokovýkonného supersedanu GT63 S E Performance a kabriolety SL63 S E Performance bolo len otázkou času, kedy sa k ním pridá aj najnovšia, v poradí druhá generácia športového kupé AMG GT. Dnes sa tak stalo a vysokovýkonné kupé s dodatkom S E Performance je skutočnosťou.

Drobné zmeny vizáže

Pokiaľ ide o vzhľad, verziu GT63 S E Performance by ste od štandardného AMG GT63 len veľmi ťažko identifikovali, pokiaľ sa však k nemu nepriblížite.

Mercedes pridal na veko kufra špeciálne označenie a na zadnom nárazníku sú dvierka ukrývajúce nabíjací port.

Novinkou sú zmeny aktívneho aero systému, navrhnutého na optimalizáciu výkonu špeciálne pre hybridné hnacie ústrojenstvo.

Karbón-keramické brzdové kotúče sú súčasťou štandardnej výbavy, rovnako ako natáčanie zadných kolies a 8 jazdných režimov.

 

Obrovská porcia výkonu

Preplňovaný 4,0-litrový osemvalec od AMG je spárovaný s elektromotorom na zadnej náprave s dodatočným výkonom 204 koní, vďaka čomu poskytuje pohon všetkých štyroch kolies a kolosálnych 816 koní – viac ako Ferrari 812 Superfast a McLaren 750S.

K týmto parametrom sa pridal aj krútiaci moment dosahujúci neuveriteľných 1420 Nm. Tieto čísla postačujú na to, aby GT63 S E Performance zvládlo šprint z nuly na stovku za 2,8 sekundy. Energia dodáva elektromotoru 6,1 kWh batéria, ktorá poskytuje dojazd približne 13 kilometrov. Batéria sa dobíja za jazdy prostredníctvom regeneratívneho brzdenia, aby sa zabezpečilo, že „maximálny pohon je vždy k dispozícii, keď to vodič potrebuje“. Túto batériu je však možné nabíjať aj pomocou domácej zástrčky.