Mazda MX-5: Pomaranč na tridsiatku

91

Povedali by ste, že Mazda MX-5 má už 30 rokov? Ani my nie, ale prvá generácia bola predstavená v roku 1989, takže tento rok má legendárny roadster jubileum. Mazda to aj patrične oslávi.

Za tých 30 rokov Mazda predala vyše milióna kusov modelu MX-5, čo z neho robí najúspešnejší roadster na svete. Je to skutočná automobilová ikona a výrobca k tomuto modelu aj tak pristupuje. Na 30. výročie jeho vzniku prichystal špeciálnu edíciu „30th Anniversary Edition“ limitovanú na 3000 kusov. Spoznáte ju podľa unikátneho oranžového laku „Racing Orange“. Dostupná bude ako klasický roadster s plátennou strechou, ale aj ako targa s označením RF.

Okrem oranžového laku sa môžu modely zo špeciálnej edície pochváliť unikátnymi diskami z kovaného hliníka, ktoré špeciálne pre model MX-5 vyrobila spoločnosť Rays. Spod diskov budú vykúkať brzdové strmene oranžovej farby ladiace s lakom karosérie. Tie predné dodáva Brembo, zadné firma Nissin. Pokiaľ by ste si svoj kúsok z limitovanej edície objednali s manuálnou prevodovkou, v továrni ju vybavia aj tlmičmi Bilstein. Tí, čo chcú automat, majú smolu. Tvrdšie tlmiče by však zrejme aj tak neocenili.

S oranžovým lakom ladí aj interiér, ktorý je navyše prešívaný oranžovou nitkou. Zdobia ho športové sedadlá od Recara. Súčasťou výbavy bude aj audiosystém Bose s deviatimi reproduktormi. Plaketku s poradovým číslom konkrétneho auta a označením limitovanej edície výrobca umiestnil na predné blatníky.