Mazda 3 – slovenské ceny

175
Cena za hatchback od 13 990 eur, sedan od 15 990 eur
Dlho očakávaná tretia generácia Mazdy 3 je už v predaji. Oproti tej predošlej je hatchback rovnako dlhý, sedan je dokonca o 10 mm kratší. Narástla však šírka (+40 mm) a auto je o 15 mm nižšie. Nová Mazda 3 tak nabrala ešte športovejšie kontúry. Cestujúcich na zadných sedadlách poteší, že rázvor osí kolies narástol až o 60 mm (pri nezmenenej dĺžke), takže sa môžu tešiť na viac miesta pre nohy. Športovejšie línie však ukrojili centimeter z miesta nad hlavou zadných pasažierov.
Už v základnej výbave má nová Mazda 3 klimatizáciu, rádio so štyrmi reproduktormi a USB vstupom, kontrolu tlaku v pneumatikách, palubný počítač, elektrické ovládanie všetkých okien, denné svietenie či systém start/stop. Prečo je sedan drahší? Sedan síce ponúka 419-litrový batožinový priestor, čo je o 55 litrov viac ako hatchback, ale sedan nie je dostupný v základnej výbave Emotion. Začína s výbavou Challenge, ktorá už má aj 16-palcové hliníkové disky kolies, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, hmlovky, bluetooth handsfree, tempomat, kožou potiahnutý volant, 7-palcový farebný displej ovládaný kolieskom na stredovom tuneli, či systém automatického brzdenia na prevenciu nárazu v mestskej premávke. Počnúc výbavou Challenge sú ceny hatchbacku a sedanu rovnaké.
Okrem základného 1,5-litrového benzínového motora s výkonom 74 kW (100 k) je na výber ešte benzínový dvojliter, a to hneď v dvoch verziách. Tá základná produkuje 88 kW (120 k), pričom silnejšia je vyladená na 121 kW (165 k). Pre priaznivcov nafty je v ponuke 2,2-litrový turbodiesel s výkonom 110 kW (150 k).

Poznáme slovenské ceny vozidla Mazda 3.