LX 600. Podľa patentového úradu chystá Lexus niečo fakt veľké

532
Zdroj: Lexus

Teraz sa pozrieme tak troška za veľkú mláku. Práve tam, v USA, si Lexus nechal zaregistovať ochrannú známku LX 600. To znamená dve veci: že veľké motory ešte nevymreli a veľké čísla v názvoch sú stále cool. A možno ešte jednu maličkosť.

Aktuálne sa má vec tak, že vlajkovou loďou pre zámožných Američanov je model LX 570 s – podržte sa – 5,7 litrovým osemvalcom do V. Registrácia patentu názvu LX 600 preto predznamenáva, že sa pod kapotou tohto pojazdného a bohémsky luxusného záhradného domčeka nasťahuje niečo mocnejšie.

Hovorte si, čo chcete, ale tento svižne pohyblivý domček je príliš cool na to, aby mu na vašom názore záležalo.
Zdroj: Lexus

Upsizing?

Áno – a nie tak úplne. Označenia Lexusu nie sú vždy odvodené od veľkosti motora, veď napríklad aj LS 500 alebo LC 500h nemajú päťlitrové motory pod kapotami. Je však pravdepodobné, že nový motor bude určite silnejší, než akým disponuje súčasný model a ktovie, možno sa jeho výkon vyšplhá až na 600 koní, čo už by sémantický význam poľahky dávalo. Tomuto tvrdeniu nahráva do karát aj ďalší faktor – podľa klebiet okolo automobilky sa vraj pracuje na novom, twin-turbo V8 agregáte.

To isté platí aj o dokonalom art-deco umeleckom diele, ktoré honorovali označením LC

No a potom je tu ešte tá maličkosť. Od dôb Lexusu LF-A totiž japonská automobilka neponúkla niečo podobne šoférske, čo by umlčalo minoritu nadšencov a nás, motoristických novinárov. To by sa však s príchodom novej pohonnej jednotky konečne mohlo zmeniť. Ďalšou zaregistrovanou patentovou známkou je totiž označenie LC F, čiže ostrejšia verzia excelentného kupé LC. Náhoda? Uvidíme. Máme sa však zrejme na čo tešiť, pretože sporadicky videné testovacie prototypy podobný zámer automobilky len potvrdzujú.


NEPREHLIADNITE: