Lexus GS F podstupuje drobné, no zásadné zmeny pre rok 2020

369

Facelifty modelov japonských značiek sa nesú v hesle: „menej je niekedy viac“. Budúci rok odštartuje športová limuzína Lexus GS F s kozmetickými úpravami a s vylepšeným podvozkom.

Najviditeľnejšou zmenou sú nové hliníkové disky kolies pokryté čiernym matným lakom, ktoré dodávajú vozidlu dravý look. Sú štandardným vybavením modelu Lexus GS F 2020. Záujemca sa však môže rozhodnúť aj pre ručne leštené disky, za ktoré si na americkom trhu priplatí 600 dolárov.

Novinkou sú modré lakované brzdové strmene Brembo s logom série Lexus F, ktoré pribudli k existujúcim oranžovým strmeňom. Drobné úpravy v interiéri White Black & Accent, ešte zvýraznili jeho čierno-biely kontrast.

Ešte lepšie jazdné vlastnosti

Vylepšenia sa dotkli aj zavesenia kolies. Tuhšie puzdro tlmiča zvýši bezprostrednú reakciu riadenia. Pružiace vzpery zadných kolies sú upevnené dielcami z liateho hliníka, čo znižuje ich hmotnosť, zvyšuje tuhosť a zlepšuje jazdné vlastnosti.

Pod kapotou auta naďalej pracuje päťlitrový atmosférický motor V8 s výkonom viac ako 345 kW/470 k, ktorý spolupracuje s osemstupňovou prevodovkou. Rovnaký motor majú modely Lexus RC F a LC 500, predtým poháňal aj model IS F. Výkon sa prenáša na zadné kolesá pomocou aktívneho diferenciálu Lexus – TVD, ktorý patrí k štandardu.