Legendárny Citroën 2CV je späť. Bodykit vráti Berlingo v čase

234
Zdroj: Citroën

Taliansky výrobca Caselani spojil sily s Citroënom a vrátil legendárnu dodávku 2CV Fourgonette na cesty. 

Nepríde vám Citroën Berlingo dostatočne in? A čo tak Berlingo v štýle z roku 1951? Spolupráca francúzskej automobilky s francúzskym karosárom nemohla priniesť nič iné iba francúzsky štýl s ohľadom na históriu.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Auto postavili na základe Berlinga a v mnohých ohľadoch sa naň aj podobá. Ide totiž o bodykit. Za dizajnom stojí David Obendorfer. Ako hovorí, nešlo o znovupostavenie starého auta, ale o zakomponovanie jeho dizajnových prvkov do zovňajšku atraktívneho pre 21. storočie. Mimochodom, Citroënu 2CV sa predalo viac ako 1,2 milióna kusov. Vtedy tieto úžitkové verzie dokázali jazdiť rýchlosťou do 50 km/h a odniesť približne štvrť tony nákladu.

Zdroj: Citroën
Zdroj: Citroën

Dizajn auta vidíte sami. No keď sme písali o 21. storočí, to sa nachádza na palube. Ide v podstate o štandardné Berlingo. Nákladný priestor sa oproti 2CV takmer strojnásobil a nájdete tu aj moderné asistečné systémy, či konektivitu.

Berlingo je synonymom úspechu

Samotné Berlingo je však ikonou tiež. Od roku 1996, kedy vyrobili prvý sériový kus, sa predalo približne 1,9 milióna vozidiel práve s týmto názvom.

Mrkni naše nové video: