Lamborghini Huracán STJ: labutia pieseň pre ikonický atmosférický desaťvalec

447

Exkluzívna limitka Huracán STJ je posledným automobilom zo Sant Agaty, ktorý je vybavený 5,2-lirovým desatvalcom.

Huracán STJ – Super Trofeo Jota je veľmi exkluzívnou limitovanou edíciou vyrobenou v 10-kusovej sérii. Tým sa efektívne ukončí výroba Huracánu, ktorá sa započala už v roku 2014, kým tento model neskôr v tomto roku nahradí nový hybridný model s osemvalcom.

Atraktívny vzhľad

Huracán STJ je k dispozícii v dvoch exkluzívnych, pútavých farebných prevedeniach. Prvým je sivý lak Grigio Telesto, zladený s čiernou strechou a červeno-bielym lemovaním. Vo vnútri sú čierne sedadlá z Alcantary s červeným prešívaním. Druhý prevedenie s jasným modrým lakom Blu Eliadi má tiež čiernu strechu s červenými a bielymi detailmi.

Obe prevedenia sú vybavené plaketou s označením 1-10, ktorá odráža exkluzivitu tohto modelu. Špeciálny aerodynamický balík pridáva dva nové doplnky z uhlíkových vlákien v prednom nárazníku a upravuje uhol zadného spojlera Huracánu o 3 stupne. Lamborghini tvrdí, že prítlak sa zlepšil približne o 10 % v porovnaní s modelom STO.

 

Slušná porcia výkonu

Pod kapotou sa skrýva 5,2-litrový atmosférický desaťvalec s výkonom 630 koní, ktorý je spárovaný so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Napriek tomu, že auto nezískalo žiadne zvýšenie výkonu, Lamborghini hovorí, že Huracán STJ je na testovacom okruhu Nardò o jednu sekundu rýchlejší ako STO.