Kiežby všetci robili ekológiu ako Lexus: V8, hybrid a takmer 500 koní pre LS?!

1225
Zdroj: TS Lexus

Najnovšia, piata generácia Lexusu LS sa objavila v autosalónoch takmer pred tromi rokmi. Je takmer isté, že značka už onedlho ukáže limuzínu v obnovenej verzii.  Najnovšie informácie z Japonska naznačujú, že Lexus plánuje zaujímavé zmeny predovšetkým pod kapotou. 

Podľa japonského časopisu Mag-X má byť vynovený Lexus LS dostupný ako hybrid s motorom V8. Zatiaľ nie je známe, či to bude úplne nová jednotka alebo inovovaná sústava s motorom 2UR-FSE, ktorý pracoval pod kapotou Lexusu LS 600h. Kombinovaný výkon 5-litrového motora a elektrického pohonu v tomto aute dosiahol výkon 445 k. Rovnakú hnaciu sústavu teraz nájdeme v luxusnej Toyote Century.

Zdroj: TS Lexus
Zdroj: TS Lexus

V súčasnosti LS opúšťa showroomy s motorom V6 3.5 twin turbo (417 k) alebo s hybridnou sústavou so zážihovým motorom 3,5 litra V6 s dvomi elektromotormi s celkovým výkonom 359 koní. Aj keď má tento systém menší výkon, vozidlo je rýchlejšie ako predchodca – zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,5 s, v prípade modelu 600h to bolo viac ako 6 s. Zásluhu na tom má ľahšia karoséria a nová hybridná prevodovka. Ak sa Lexus naozaj rozhodne pri facelifte modelu LS pre hybrid s motorom V8, môžeme očakávať ešte lepšie výsledky. 

Zdroj: TS Lexus
Zdroj: TS Lexus

Podľa japonských médií by auto malo byť k dispozícii aj s menším štvorvalcovým motorom. Takýto krok by znížil základnú cenu vlajkovej limuzíny a model by oslovil širšiu vrstvu zákazníkov. 

Nová tvár

Facelift Lexusu LS budú s určitosťou sprevádzať aj zmeny dizajnu. Môžeme očakávať nové tvary nárazníkov a svetiel, ktoré budú grafikou svetiel nadväzovať na vzhľad faceliftovaných modelov RC či RX. Hovorí sa aj o nových systémoch asistencie vodiča. LS je tipovaný ako prvý model, ktorý dostane automatizovaný systém riadenia pre čiastočne autonómnu jazdu na diaľnici. Toyota totiž používa pri vývoji autonómnych vozidiel práve tento model.

Zdroj: TS Lexus
Zdroj: TS Lexus

LS ako vlajková limuzína Lexusu vždy dostávala do výbavy najnovšie a najmodernejšie technológie. Už dnes je vozidlo k dispozícii so systémom aktívneho obchádzania prekážok na ceste, ktorý nielen varuje pred rizikom kolízií a v kritickej situácii zabrzdí, ale môže dokonca otočiť volantom a vyhnúť sa prekážke.

Zdroj: TS Lexus
Zdroj: TS Lexus

Lexus LS s novým faceliftom by mal mať premiéru pravdepodobne na budúci rok.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: