Honda Prelude sa vracia ako športové kupé s hybridným pohonom!

1329
Zdroj: Honda

Legendárny názov Prelude je späť v podobe konceptu štýlového kupé, ktoré podľa Hondy oslavuje radosť z jazdy!

Ďalšie vzrušujúce meno z minulosti Hondy sa vrátilo, tentoraz aplikované na športovo vyzerajúci koncept dvojdverového kupé s hybridným pohonom. Koncept Prelude, ktorý bol odhalený na autosalóne v Tokiu predstavuje ukážku budúcich elektrifikovaných športových áut značky Honda.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Tvar karosérie pripomína Porsche 911

Dizajn prednej masky nie je príliš vzdialený od najnovšieho Civicu, až na chýbajúcu hornú mriežku chladiča. Karoséria typu kupé sa vyznačuje hladkým povrchom prerušovaným symetrickými líniami.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Prelude stojí na 20-palcových diskoch v lesklom čiernom lakovaní, za nimu sú viditeľné brzdy Brembo.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

 

Namiesto kamier sú tu poriadne bočné zrkadlá, zadnú časť zdobí tenký, no výrazný spojler. Jediným aspektom, ktorý vám dáva najavo že sa jedná o koncept sú úplne čierne okná, čo naznačuje, že vo vnútri nie je nič k videniu.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Takže otázka za milión teraz znie, či ho Honda vyrobí aj v produkčnej verzií. Spoločnosť Honda je veľmi zdržanlivá pokiaľ ide o detaily, ale generálny riaditeľ Toshihiro Mibe sa po odhalení Prelude podelil o niekoľko zaujímavých informácií. Zdôraznil záväzok spoločnosti voči budúcim športovým modelom z roku 2022 a povedal, že tento koncept sa stane predohrou pre budúci model, ktorý prenesie radosť z jazdy do elektrifikovanej budúcnosti a bude stelesňovať športové myslenie značky Honda.

Mrkni naše nové video: