Honda Jazz dorazí do Európy s jediným motorom

313

Portfólio japonskej automobilky Honda sa celkom rýchlo rozrastá a obnovuje. Ak nerátame koniec Accordu v Európe, tak v nedávno odhalila novú generáciu modelu HR-V, facelift CR-V, superšport NSX, v Ženeve na nás bude čakať aj nová Honda Civic Type R a dnes si vypýtal slovo model Jazz.

V rozmeroch je nová Honda Jazz dlhšia o 95 mm, spolu s čím sa predĺžil aj rázvor o 30 mm. Umožnila jej to nová platforma segmentu B, ktorá tvorí základ aj HR-V. Spomedzi konkurencie disponuje najväčším kufrom, s hodnotou 354 litrov nie je ďaleko od o triedu väčších automobilov. Bezkonkurenčný má byť aj priestor v oblasti ramien a pre hlavu predných i zadných pasažierov. V strede uložená palivová nádrž s nižším profilom zas umožnila inovatívne skladanie sedadiel typu Honda Magic Seats, vďaka čomu je tento hatchback schopný preniesť pomerne vysoké i dlhé predmety.

Jedinou možno motorizáciou, ktorú si európsky klient bude môcť vybrať, je 1,3-litrový benzínový štvorvalec i-VTEC, ktorý je schopný vyvinúť 75 kW (102 k) pri 6 000 ot./min. Nový agregát spolupracuje so šesťstupňovým manuálom alebo na žiadosť s bezstupňovou prevodovkou CVT.

Podstatu zábavy a konektivity tvorí multifuknčný LCD displej s rozmerom buď 5 alebo 7 palcov. Infotainmentový systém Honda Connect, ktorý cezeň možno ovládať, využíva systém Android. Vďaka internetovému pripojeniu zabezpečí prístup k online informáciam napr. o počasí, doprave či spravodajstve, surfovanie na sociálnych sieťach či prehrávanie hudobných staníc. Navyše si majiteľ môže dodatočne nainštalovať ďalšie aplikácie cez Honda App Centre.

Výbava asistentov je v tejto kategórii veľmi zaujímavá a priplatiť si bude možné za napr. adaptívny tempomat, upozornenie pred čelnou kolíziou, sledovanie jazdných pruhov, rozpoznávanie dopravných značiek a aktívne mestské brzdenie.

Tretia generácie modelu Honda Jazz prichádza na starý kontinent s veľkorysým priestorom a šikovnými Magic Seats.

Mrkni naše nové video: