Ford Mustang55 je špeciálnym darčekom k výročiu modelu

311

Ford Mustang55 je výročným modelom, ktorým si značka pripomína, akého krásneho veku sa dožíva jej ikonický model a ako veľmi mu to pristane. 

Ford Mustang uvidel svetlo sveta 17. apríla roku 1964 a v roku 2018 sa stal už štvrtý rok po sebe najpredávanejším športovým kupé planéty.

Divoký kôň na prednej maske a bublavý motor V8 nemá chýbať v modeli, ktorý si pripomína úspech celého radu Mustang. V čom je teda výnimočný? Okrem iného aj 5-litrovým motorom V8 s výkonom 338 kW/460 koní a krútiacim momentom 529 Nm.

Drobnosti

Výročná edícia Ford Mustang55 bude dostupná ako vo verzii Fastback, tak aj ako kabriolet. Verzia fastback dostane čiernu strechu, ktorá ladí s lesklou čiernou úpravou 19-palcových diskov z ľahkej zliatiny. Ďalším detailom sú pruhy v čiernej farbe pre farebné verzie a strieborné vo farebnej úprav Shadow Black. Kabriolet má čiernu plátennú strechu.

Horná aj dolná mreža chladiča má lesklú povrchovú úpravu v dvoch odtieňoch čiernej, pričom horná mriežka obsahuje symbol mustanga vo farbe Pillar Black. Nápis „5.0“ vo farbe Pillar Black na predných blatníkoch vyznieva drsne s jemným akcentom červenej v podobe desatinnej bodky. Unikátny zovňajšok dotvára vystupujúci spojler vo farbe Pillar Black na veku batožinového priestoru.

Detaily

Interiér modelu Mustang55 obsahuje ozdobné prvky obloženia palubnej dosky so vzhľadom pripomínajúcim uhlíkové vlákna. Kožené poťahy stredovej konzoly a panela pri kolene zdobí charakteristické sivé prešívanie, ktoré sa opakuje na koberčekoch.

V modeli Ford Mustang55 so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou nájdeme unikátne tvarovanú hlavicu radiacej páky, kým v prípade 10-stupňovej automatickej prevodovky bude mať voliaca páka jedinečnú hlavicu z ľahkej zliatiny. Sedadlá a výplne dverí sú potiahnuté vysokokvalitným materiálom Alcantara.

Štandardná výbava zahŕňa funkcie vyhrievania a chladenia predných sedadiel, systém konektivity Ford SYNC 3, 12-reproduktorový audio-systém B&O, funkciu štartovania na diaľku (v prípade automatickej prevodovky) a funkciu lokalizácie vozidla.