Faceliftovaný Renault Arkana je na Slovensku, toto sú jeho ceny!

450
Zdroj: Renault

Arkana sa v Európe predáva už od októbra 2020, v roku 2023 však prišiel čas na jemný facelift. Ten aj skutočne prišiel a vylepšený model teraz prichádza na slovenský trh s oficiálnym cenníkom.

Arkana je skvelou alternatívou pre tých záujemcov, ktorí chcú naďalej jazdiť so spaľovacím motorom. Aj keď, istá miera elektrifikácie im vôbec neprekáža, keďže hybridná verzia s výkonom 145 koní je tá najpopulárnejšia. Pohonná jednotka pozostávajúca z benzínového atmosférického motora, malého elektromotora a malej batérie dokáže spotrebu zraziť na minimum.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Čo sa zmenilo?

Renault Arkana nesie aktualizované logo, ktoré je integrované priamo do masky chladiča. Dizajn mriežky chladiča teraz používa motív malých kosoštvorcov. Bočné línie každého dieliku vizuálne vyniknú vďaka 3D efektu.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

V závislosti od verzie (Evolution, Techno, Esprit Alpine) sa tieto línie dodávajú v čiernej farbe, saténovom chróme alebo čiernom chróme. Svetlomety dostali modernejšiu dymovú kryštálovú úpravu. Chróm na dekoratívnych prvkoch bol odstránený, nahrádza ho čierna farba v niekoľkých prevedeniach.

 

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Tri úrovne výbavy

Ponuka výbav sa zmenšila iba na tri úrovne (Evolution, Techno a Esprit Alpine). Základ tvorí mild-hybrid s výkonom 140 koní a výbavou Evolution máte j dispozícii za 25 900 €. Vyššia výbava Techno je k dispozícii za 28 200€. Pohonná jednotka full hybrid s výkonom 145 koní sa v tejto výbave predáva za 29 700 €. Vrcholnú výbavu Esprit Alpine je možné kombinovať s full hybridom s výkonom 150 koní (32 600 €) alebo mild-hybridom s výkonom 160 koní (32 300 €).