Faceliftovaný Mercedes-Benz EQS prináša vačší dojazd a novú prednú masku!

482

Elektrická limuzína Mercedes-Benz EQS prešla omladzovacou kúrou. Disponuje drobnými zmenami dizajnu, väčším dojazdom a množstvom ďalších vylepšení.

Táto aktualizácia sa okrem spomínanej limuzíny EQS bude vzťahovať aj na menší sedan EQE , SUV EQE a SUV EQS , ktoré zdieľajú rovnakú elektrickú podvozkovú platformu s označením EVA2.

Nový vzhľad prednej masky

Najvýraznejšou zmenou dizajnu je nový vzhľad prednej masky, ktorý využíva chrómové prevedenie a zvislé lamely napodobňujúce klasické mriežky chladiča, aké sa vyskytujú na Triede S so spaľovacím motorom. Nová predná časť sa bude ponúkať iba na určitých úrovniach výbavy a väčšina modelov si zachová existujúcu prednú masku AMG.

 

Väčší dojazd na jedno nabitie

Najväčšie zmeny sa však udiali kvôli pod karosériou auta. Batéria s kapacitou 108,4 kWh bola vymenená za novú jednotku s kapacitou 118 kWh s upravenými článkami a chemickým zložením.

Tepelné čerpadlo je teraz štandardom, v dôsledku toho sa dojazd EQS zvýšil o viac ako 11 %: EQS 450 4Matic má teraz dojazd 800 kilometrov, zatiaľ čo jednomotorový model 450+ teraz ponúka dojazd až 820 kilometrov.

 

Zmeny neobišli ani interiér

V interiéri Mercedes zapracoval na zlepšení pohodlia pre pasažierov vzadu. Zadné sedadlá sa štandardne sklápajú až do uhla 36 stupňov, s voliteľným balíkom Rear Comfort Plus sa uhol zvýši na 38 stupňov. Tento systém zahŕňa aj vyhrievanie krku a ramien, taktiež umožňuje automatické sklopenie sedadla spolujazdca dopredu, aby sa zväčšil priestor vzadu.