Faceliftované Audi Q8 a SQ8 prináša nové svetlomety aj vylepšený zovňajšok!

898
Zdroj: Audi

Facelift v polovici cyklu prináša svieže farby karosérie a nový dizajn kolies spolu s niekoľkými zmenami v interiéri.

SUV Audi Q8, ktoré sa vyrába aj v Bratislave je tu s nami už 5 rokov, takže je prirodzené, že sa ho v Ingolstadte rozhodli zmodernizovať. Najnovší facelift je dostupný iba na modeloch Q8 a SQ8. Najostrejši model RSQ8 si však na svoju modernizáciu počká ešte niekoľko mesiacov.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Modernizovaný zovňajšok

Najviac zmien sa udialo v prednej časti karosérie. Horúcou novinkou je maska chladiča Singleframe s osemuholnikovým vzorom.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Audi tvrdí, že zmenila impozantne veľkú masku chladča, nielen preto aby sa odlíšila od A-čkových modelov, ale aby dávala aj patrične najavo, že Q8 je vlajková loď medzi SUV modelmi. Facelift v polovici cyklu zahŕňa aj dvojicu robustných prívodov vzduchu a to aj v základnej verzii.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Predné svetlomety predstavujú výraznejšiu zmenu oproti tým pôvodným. Audu Q8 pre modelový rok 2024 dostane vysokovýkonné LED svetlomety, ktoré možno voliteľne nahradiť HD Matrix LED svetlometmi s diaľkovým laserovým svetlom. Pomocou infotainmentu je možné zvoliť štyri rôzne svetelné podpisy.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Vzadu sa nachádzajú svetlá s OLED technológiou. Tie sa môžu pochváliť nielen bežnými sekvenciami príchodu a odchodu z domu a dynamickými smerovkami, ale aj bezpečnostným prvkom. Keď sa okoloidúce vozidlo priblíži na 2 metre od stojaceho Q8, všetky prvky OLED sa automaticky aktivujú, aby bolo lepšie viditeľné.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Facelift prináša aj tri nové metalické laky Chili Red, Ascari Blue a Sakhir Gold spolu s piatimi dizajnmi zliatinových diskov kolies s rozmermi od 21 do 23 palcov.

 

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Ľahké zmeny v interiéri

Pri konfigurovaní interiéru si budete môcť vybrať z deviatich rôznych dekoratívnych vložiek palubnej dosky a niekoľkých nových možností čalúnenia. Okrem toho sú v závislosti od variantu k dispozícii aj povrchové úpravy ako jemnozrnný jaseň, uhlíkové vlákna či hliník.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Informačno-zábavný systém auta bude schopný spustiť aplikácie tretích strán, čo vodičovi umožňuje streamovať cez aplikáciu Amazon Music alebo Spotify. Displej Audi virtual cockpit dostal aj ostrejšiu grafiku

 

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Takmer rovnaké pohonné jednotky

Výkon pochádza z veľkej časti z rovnakého radu motorov ako predtým, pričom SQ8 používa 4,0-litrový osemvalec s deaktiváciou valcov, ktorá mu umožňuje bežať na štyri valce. Rovnaký motor používa aj Porsche Cayenne Turbo a Lamborghini Urus. Novinkou je však benzínová verzia s označením 60TFSI s preplňovaným mild-hybridným šesťvalcom s výkonom 335 koní a zrýchlením z nuly na sto za 5,6 sekundy. Audi Q8 / SQ8 pre modelový rok 2024 bude možné objednať koncom tohto mesiaca. Cena v Nemecku začína na 86 700 € za 45 TDI, nasleduje 50 TDI s cenou 89 700 €, 55 TFSI s cenou 89 900 € a SQ8 s cenou približne 120 000 €

Mrkni naše nové video: