Druhej generácie Škody Citigo sa nedočkáme. Prednosť dostanú SUV

Mladoboleslavská automobilka neplánuje vyvíjať ďalšiu generáciu svojho najmenšieho modelu. Vývoj sústredí na tvorbu nových SUV a crossoverov.

1053

Portfólio automobilky Škoda neustále rastie. Po predstavení úspešného SUV modelu Kodiaq sme sa dočkali aj menšieho súrodenca zvaného Karoq a Škoda chce pokračovať aj naďalej. Pravdou však je, že nie všetkým segmentom sa darí rovnako dobre a aj v časoch expanzie musí Škoda selektovať a upravovať výrobné kapacity jednotlivých modelov. Reč je konkrétne o najmenšom modeli Citigo, ktorý sa nebude ďalej vyrábať.

Pokiaľ vidíme, že niektoré segmenty stagnujú, snažíme sa obrátiť pozornosť na iné modely áut,“ vraví Petr Šolc, generálny manažér pre zahraničný predaj. V tomto duchu ďalej pokračoval a potvrdil, že modelom, ktorý sa nebude ďalej vyrábať bude práve Citigo.

A nie je to jediný škrt v plánoch mladoboleslavskej automobily. Škoda sa rozhodla upustiť aj od vývoja pick-up modelu pre trhy v Afrike a Austrálii. Rozhodujúcim faktorom bol aj to, že Škoda nemá na týchto trhoch dostatočný vplyv. „Musíme celosvetovo posúdiť, čo prinesie najväčšiu návratnosť investícií našej značky. To, čo považujeme za najväčšiu príležitosť, je aj naďalej sústrediť pozornosť na segment SUV,“ uvádza Šolc.