Dočkali sme sa! Toto je Volkswagen Arteon Shooting Brake bez maskovania

5571
Zdroj: Motor1.com

Aj vy ste si donedávna mysleli, že najväčšie naťahovačky svetových premiér robí Škoda Auto s Octaviou? Nuž, Volkswagen sa nám už pár mesiacov (fakt) snaží naznačiť, kto je tu šéf. A to ani nehovoríme o predstavovaní úplne nového modelu, ale len kombi verzie štyri roky vyrábaného Arteonu.

Teraz to vyzerá, že už konečne spoznávame jeho finálnu podobu. Zbytočne sa však netraste, tieto snímky ukazujú čínsku verziu vlajkovej lode wolfsburgskej automobilky.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

Štíhly a vysoký

Arteon Shooting Brake, ako si model nazvala novinárska obec, totiž predčasne odpremiéroval v Číne a niekto vo Volkswagene si asi myslel, že do Európy sa to nedostane. Ale to si niektorí mysleli aj o koronavíruse a teraz si všetci sporadicky grgáme do rúšok.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

No naspäť k autu. Na fotkách sa nám ukazuje verzia s bohatým oplastovaním, ktorej fotky z fabriky obehli svet už pred časom. Teraz sa však ukazuje viac-menej oficiálnych snímkach, ku ktorým sú známe aj základné technické údaje. Pretože je však Čína veľkým trhom s úplne inými reguláciami, tieto údaje sa nemusia vzťahovať na našu zemepisnú šírku.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

Na obrázku vidíte Arteony Shooting Brake s motormi „330 TSI“ a „380 TSI“, ktoré značia dvojlitrové turbo-štvorvalce TSI s výkonmi 184 a 220 koní, ktoré by sa (s úpravami) teoreticky mohli dostať aj do Európy.

Pre nás by mala byť pripravená ešte jedna špecialitka, ktorou je Arteon R Shooting Brake – ten pravdepodobne dostane 330-koňový štvorvalec z Golfu R. Bohužiaľ, alebo našťastie? Nevieme, uvidíme – najskôr však budúcu stredu, keď si Arteon odkrúti oficiálne predstavienie.

Zdroj: Motor1.com

NEPREHLIADNITE: