Dacia Spring dostala slovenský cenník. Kúpite ju už za takmer 15-tisíc eur!

2279

(Druhý) Najlacnejší elektromobil konečne prišiel na Slovensko. Ceny sú viac ako uspokojivé.


Pýtate sa, prečo až druhý? To ste ešte asi nečítali o litovskom Nikrobe, extrémne malom elektromobile s cenovkou, ktorá začína na štyroch cifrách! Ak však chcete niečo, čo má aspoň veľkosť malého hatchbacku, na Nikrob sa ani nepozrite. Pozrite sa radšej na Daciu Spring. Momentálne druhý najlacnejší elektromobil, no rozhodne elektromobil s obrovským potenciálom. Ešte v marci sme písali o jeho cenovke v zahraničí. Dnes už vieme, že u nás bude lacnejší ako napríklad vo Francúzsku. Dostanete ho už za 16 500 eur.

Zdroj: Renault Media

Elektromobil pre ľudí

Dacia Spring bude mestským autom. A v meste je už infraštruktúra nabíjacích staníc veľmi dobre rozvinutá. Čo teda ľudí odrádza od kúpy elektromobilu, sú najmä predsudky a vysoká cena. Pri Springu však dochádzajú argumenty, prečo nie. Je prvým elektromobilom, ktorý cieli na bežného (mestského) Slováka.

Zdroj: Renault Media

Za svojich 16 500 eur dostanete 45 koňový motor s označením Electric 45. Môže to vyznievať ako celkom málo, avšak auto váži menej ako tonu. To je približne o tonu menej ako bežný elektromobil. Zrýchlenie z 0 na 50 km/h zvládne za 5,8 sekundy. To tiež nie je úchvatné číslo, avšak Spring uchváti inými číslami. Prvým z nich je batožinový priestor s objemom 290 litrov, ktorý je možné rozšíriť sklopením zadných sedadiel až na 620 litrov. Tým druhým číslom je dojazd. Doteraz nám automobilka poskytla informáciu iba o kombinovanom dojazde. Ten s číslom 230 kilometrov nebol príliš dych berúci. Spolu s cenníkom však prišiel podrobnejší popis. V meste sa dojazd vyšplhá až na 305 kilometrov! A to už je číslo, ktoré za deň jazdy po meste bežne neprekročia ani profesionálni vodiči.

Na začiatok dve výbavy

Spočiatku ponúkne Dacia iba motorizáciu Electric 45, s ktorou však prídu dve výbavy. Ponesú názov Comfort a Comfrot Plus. Cenu prvej viete, tá druhá začne na sume 18 000 eur. Za absolútny štandard môžeme považovať 14 palcové disky, sedadlá z kombinácie látky a kože, asistenta rozjazdu do kopca, manuálnu klimatizáciu, LED denné svietenie a rádio s USB a Bluetooth. Vyššia výbava dostane celokožené sedadlá, multimediálny systém, zadné parkovacie senzory aj s kamerou a rezervné koleso.

Zdroj: Renault Media

Predobjednávanie elektrickej Dacie Spring je oddnes oficiálne spustené. Okrem spomínanej výbavy dostanete k autu automaticky záruku 3 roky alebo do 100 000 kilometrov. Záruka na batériu bude dlhšia, 8 rokov alebo 120 000 kilometrov.

Mrkni naše nové video: