Cupra ukázala budúcnosť: Nové modely a facelift Leonu a Formentoru

1772

Cupra už dávnejšie nie je len performance divíziou značky SEAT, ale samostatnou automobilkou. To znamená, že má svoje vízie, koncepty, modely aj facelifty. Doteraz sme nemali možnosť túto identitu značky spoznať, ale s utorkovým večerom nastala zmena – toto je Cupra a takto bude fungovať v budúcnosti.

Cupra v utorok usporiadala podujatie Unstoppable Impulse, počas ktorého predstavila svoje plány – dosiahnuť ročný predaj 500 000 vozidiel. Wow.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Ambiciózne

Je to odvážny cieľ, keď zoberiete do úvahy, že španielska automobilka doteraz dodala od svojho založenia v roku 2018 asi “len” 200 000 kusov. K naplneniu týchto ambícií má Cupre pomôcť uvedenie nových modelov – napríklad ako Terramar, pomenovaný po pobrežnom meste neďaleko Barcelony.

Cupra Terramar.
Zdroj: Cupra

Bude to menší crossover, ktorý nezaprie mechanickú spriaznenosť s novou generáciou Audi Q3 a rovnako ako Audi, aj Terramar sa bude vyrábať v maďarskom Györi. Z predbežných špecifikácií, ktoré boli doteraz zverejnené, vieme, že Cupra Terramar bude mať dĺžku približne 4,5 metra.

Cupra Urban Rebel.
Zdroj: Cupra

Cupra plánuje predať Terramar s plug-in hybridným pohonom. Bude mať nešpecifikovanú batériu s dojazdom až 100 kilometrov na elektrinu. K dispozícii budú aj varianty na benzín vybavené pravdepodobne poslednou generáciou spaľovákov.

Cupra Urban Rebel.
Zdroj: Cupra

S istotou vieme, že Terramar bude posledným vozidlom Cupry so spaľovacími motormi, čo znamená, že všetko po ňom bude cuckať len energiu zo siete. Nový model, ktorý príde v roku 2024, bude umiestnený nad Atecou a prvým samostatným modelom spoločnosti, Formentor.

Cupra Urban Rebel.
Zdroj: Cupra

Na rovnakej akcii Cupra predviedla aktualizovanú verziu minuloročného konceptu UrbanRebel tým, že ho trocha zaoblila. Teraz je výrazne bližšie k tomu, čo očakávame od produkčného modelu, ktorý má prísť v roku 2025.

Cupra Urban Rebel.
Zdroj: Cupra

Skutočne modernizované facelifty

To však nie je všetko, vážení! Cupra predstavila aj blížiace sa facelifty svojich dnes predávaných vozidiel, teda modelu Leon a Formentor.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cole Marzen (@cmarzen_209)

My veľmi, ale naozaj veľmi chápeme, že Cupra sa chce odlíšiť od svojho darcu orgánov – automobilky SEAT – a zmeny na faceliftovaných verziách sú obrovské. Formentor je dnes vizuálne mimoriadne vyvážené vozidlo a “zhranatenie” prednej časti ho posúva na inú úroveň. To isté – možno ešte intenzívnejšie – platí o elegantnom Leone.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cole Marzen (@cmarzen_209)

Čo na smelé plány značky poviete vy? Radi budeme vidieť vaše názory v komentároch na facebooku!

Mrkni naše nové video: