CUPRA Formentor uvidíme na cestách už po lete

1219
Cupra Formentor
Zdroj: CUPRA

Práve priebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor.

Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell. Pri tom mu sekundoval Jordi Gené, továrenský jazdec CUPRA a mnohonásobný víťaz pretekov cestovných automobilov na okruhoch WTCC (World Touring Car Championship). Táto testovacia jazda odštartovala odpočítavanie do spustenia výroby nového modelu, ktorý sa objaví na cestách už túto jeseň.

Cupra Formentor jazda
Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Po svetovej premiére modelu CUPRA Formentor v marci 2019 a predstavení nového modelového radu Leon CUPRA vo februári toho roka pri príležitosti slávnostného otvorenia novej centrály CUPRA Garage značka CUPRA, založená pred dvoma rokmi, kontinuálne napreduje. Prvý model vyvinutý exkluzívne pre ňu sa bude vyrábať na linke číslo 2 v závode Martorell. Pre záujemcov, ktorí chcú ako prví jazdiť na novej vlajkovej lodi značky CUPRA, bude od júna spustený predpredaj.

Cupra Formentor AUTOGRÁTIS
Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Inovácie a sofistikovanosť

CUPRA Formentor, prvý 100-percentný model značky CUPRA, sa začne predávať na jeseň a bude k dispozícii so širokým portfóliom motorov až po benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k). Od roku 2021 bude k dispozícii aj pohon plug-in hybrid s maximálnym systémovým výkonom 180 kW (245 k) a elektrickým dojazdom približne 50 kilometrov.

CUPRA Formentor
Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Vysoko efektívny crossover kombinuje DNA značky CUPRA s vysoko výkonným pohonom, príťažlivým dizajnom, individuálne vypracovaným interiérom a najmodernejšou technológiou. Model Formentor, pomenovaný po myse na ostrove Mallorca, integruje inovatívne bezpečnostné asistenčné systémy a najmodernejšie technológie digitálnej konektivity ako nový systém infotainmentu s displejom 30,5 cm (12 palcov).

Cupra Formentor AUTOGRÁTIS
Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Preto je CUPRA Formentor modelom, vyznačujúcim sa sofistikovanosťou, inovatívnosťou a intuitívnou ovládateľnosťou. Je zameraný na trendový segment CUV, u ktorého sa v budúcich rokoch očakáva kontinuálny rast.

CUPRA Formentor na ženevskom autosalóne: