CUPRA DarkRebel: elektromobil s atletickou DNA!

375
Zdroj: CUPRA

CUPRA predstavila svoj najnovší koncept DarkRebel, elektrický športiak, ktorý chce zmeniť uhol pohľadu na elektrické autá a priniesť viac zábavy za volantom.

CUPRA v priebehu pár rokov predstavila množstvo svojských počinov vrátane elektromobilu CUPRA Born, plug-in hybridného hot-hatchu Leon, či nadupané hi crossoveru Formentor. Teraz k ním však pribudne najnovší koncept s názvom DarkRebel, ktorého hlavným poslaním je prekonávať limity a zmeniť koncepciu elektrických áut

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Unikátny dizajn

Exteriér sa vyznačuje agresívnym dizajnom prednej masky, ktorý je zvýraznený trojuholníkovou svetelnou grafikou svetlometov a podsvieteným logom.

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Koncepcia osvetlenia je založená na rozlomení loga CUPRA na tri trojuholníky, slúžiace ako denné svetlá. V zadnej časti sa nachádzajú zadné svetlá, taktiež s trojuholníkovou grafikou, podsvietené logo a masivny difúzor.

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Prepojenie vozidla s cestou vytvárajú veľké kolesá s unikátnym dizajnom, ovplyvneným športovymi autami a trojuholníkovým logom značky CUPRA.

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Unikátny dizajn exteriéru vytvárajú aj vonkajšie rozmery – dĺžka 4,5 metra, šírka 2,2 metra a výška 1,3 metra – vytvárajúce proporcie športových áut.

 

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Nadčasový interiér

Po nastúpení sa vodič a spolujazdec ocitnú v interiéri v ktorom vládnu dynamické plochy, ľahké štruktúry a ambientné osvetlenie. Hlavným prvkom je takzvaná ,, chrbtica”. Je vyrobená pomocou najmodernejšej 3D tlače a vychádza zo základne predných sedadiel smerom dopredu. Vďaka možnosti pozdĺžneho nastavenia ovládacích prvkov, spojeného s posuvnými pedálmi je možné nastaviť ich ideálnu polohu počas jazdy. Ďalším kľúčovým prvkom interiéru sú škrupinové sedadlá Supersport s medenými prvkami, ktoré sú potiahnuté 3D pleteninou. Ich bočné časti sú posunuté ďaleko dopredu, vďaka čomu poskytujú vysokú úroveň bočnej opory.

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Ergonomicky tvarovaný volant, ktorý kombinuje geometriu zo sveta motoršportu s dizajnom zo sveta počítačových hier je perfektne prispôsobený rukám vodiča.

 

Zdroj: CUPRA
Zdroj: CUPRA

Špičkové technológie

Používateľské rozhranie CUPRA DarkRebel poskytuje vodičovi jedinečné jazdné zážitky v podobe troch režimov – Exponential Square, Exponential Cube a Exponential Infinite. Exponential Square je vybavený moderným digitálnym kokpitom s futuristickou grafikou a modifikovateľným 3D avatarom. Exponential Cube: vozidlo využíva svoju DNA z motoršportu a inšpiráciu zo sveta počítačových hier. Poskytuje zážitok pri jazde na okruhu zobrazením informácií ako poloha vozidla na okruhu, časy kôl a dynamické parametre. Exponential Infinite prináša sci-fivýlet do virtuálneho metaverse priestoru značky CUPRA kým sa vozidlo nabíja. Všetky tri režimy sa dajú aktivovať pomocou multifunkčného volantu.

Mrkni naše nové video: