BMW Vision Neue Klasse X: takto podľa BMW vyzerá SUV z budúcnosti

468
Zdroj: BMW

Koncept Neue Klasse X je pohľadom do budúcnosti všetkých SUV značky BMW, prináša plne elektrický pohon a štýlový zovňajšok .

BMW chce, aby ste vedeli, že veci sa menia. Vlani na jeseň automobilka predstavila koncept Vision Neue Klasse, plne elektrický sedan, ktorý je ukážkou dizajnu a konštrukcie, ktoré môžeme očakávať od novych modelov značky BMW. Teraz, pol roka po predstavení tohto futuristického sedanu ukázalo BMW svoj najnovší koncept Vision Neue Klasse X, ktorý slúži ako ukážka budúcich SUV značky.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Jedinečný dizajn exteriéru

Najvýraznejším prvkom Neue Klasse X je ľadvinová maska chladiča inšpirovaná pôvodnými sedanmi a kupé Neue Klasse zo 60. rokov. Dizajn mriežky sa vyznačuje LED diódami, ktoré vytvárajú svetelný podpis a dodávajú jej trojrozmerný vzhľad.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

SUV Neue Klasse X si pozičalo množstvo dizajnových prvkov z minuloročného konceptu – sedanu Neue Klasse.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Zadná časť konceptu ukazuje novú interpretáciu zadných svetiel v tvare písmena L, zatiaľ čo C-stĺpik si zachováva Hofmeisterov záhyb.

 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Minimalistický interiér

Interiér Vision Neue Klasse X je vybavený veľkým centrálnym displejom infotainmentu s funkciou BMW Panoramic Vision, ktorá premieta kľúčové informácie na čelné sklo. Je tu aj trojrozmerný head-up displej a volant s haptickými ovládacími prvkami.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Interiér je vybavený aj materiálom na rastlinnej a minerálnej báze bez obsahu ropy, ktorý je použitý v stredovej konzole v spodných častiach obloženia dverí.