BMW Security: Tréning, aký by sa zišiel slovenskému podnikateľovi v 90. rokoch

480

Tréningové programy sú určené profesionálnym vodičom, ktorí chcú zlepšiť svoje zručnosti v ovládaní špeciálnych obrnených vozidiel, aby boli dobre pripravení na extrémne situácie.  Miestom výcviku je bývalé vojenské letisko, na ktorom svoje záchranné zložky cvičia aj nemecké štátne inštitúcie. Skrátka dokonalé miesto na teoretickú výučbu a praktický výcvik ovládania obrnených vozidiel BMW.

Dvojstupňový kurz BMW Security Vehicle Training vznikol pre účastníkov, ktorí ako profesionálni vodiči zodpovedajú za bezpečnosť svojich pasažierov. Inštruktori BMW vyučujú základy fyziky a techniky jazdy a zároveň aj taktické zručnosti, ktoré vodičom pomôžu bezpečne a suverénne reagovať aj v extrémnych situáciách.

Technika jazdy a únikové manévre

Výcvikový kurz sa zameriava na základné techniky riadenia obrnených vozidiel. Tieto vozidlá majú vzhľadom na svoje pancierovanie a vyššiu hmotnosť špecifické jazdné vlastnosti, ktoré treba pri ich riadení zohľadniť.

Napríklad nočný výcvikový program zahŕňa brzdenie a vyhýbacie manévre na slalomovej trati so striedaním diaľkových, stretávacích a obrysových svetiel. Pre simuláciu schopnosti orientácie a reakcie na podmienky ohrozenia na neznámej trase sa účastníci na neprehľadnej lesnej ceste stretávajú aj s výbuchmi.

Druhý deň tvorí súčasť výukového programu aj scenár reálneho ohrozenia so simulovaným útokom na vozidlo. J-otočka predstavuje účinný únikový manéver, ktorý spočíva v otočení vozidla z cúvania na jazdu vpred bez straty rýchlosti s cieľom uniknúť nebezpečnej situácii v protismere.

Stále ti je málo?

Na základný dvojdňový kurz nadväzuje Level 2, ktorý dopĺňa a prehlbuje získané zručnosti. Trojdňový kurz pre pokročilých zahŕňa aj extrémne situácie, ako sú únikové manévre pod paľbou a nácvik jazdy v kontakte s iným vozidlom.

Pyrotechnické efekty, nočné prepady a simulovanie havárií so značným poškodením karosérie preveria aj psychickú odolnosť účastníkov výcviku. Zároveň sa učia, ako ovládať obrnené vozidlo v extrémnych podmienkach pri rýchlych jazdách. BMW Security Vehicle Training poskytuje profesionálnym vodičom všetky zručnosti, ktoré potrebujú.