BMW radu 5 prichádza ako praktické kombi! Kufor ponúka objem 1700 litrov!

428
Zdroj: BMW

Mníchovské BMW radu 5 prežíva úspešné obdobie. Začiatkom sa zúčastnilo v ankete európskeho auta roka a teraz sa predstavuje vo verzii kombi!

Je to už štandardom, že sa BMW radu 5 ponúka vo dvoch karosárskych verziach, tradičný sedan doplňuje praktickejší kombík s označením Touring. Ten prichádza práve teraz, takmer rok po uvedení sedanu. Prvé kusy sa na slovenských cestách objavia už v máji tohto roka.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Čo sa zmenilo v exteriéri?

V porovnaní s predchodcom je nový Touring o 96 mm dlhší, 32 mm širší a 17 mm vyšší. Dĺžka presahuje 5 metrov, rázvor má až 2995 mm, podľa BMW je Touring najdlhší vo svojej triede.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Rozmerovo je prakticky identický so sedanom, avšak o 10 mm vyšší. Štandardná výbava pre plne elektrické a plug-in hybridné modely zahŕňa disky kolies s priemerom 18 a 19 palcov. Voliteľne sú k dispozícii až 21-palcové disky.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Dizajn nového BMW radu 5 Touring môžu ešte viac zdôrazniť balíky doplnkov M Sport Package, M Sport Package Pro a M Carbon Exterior Package.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Nový Touring však prišiel o skvelú vychytávku a veľkú konkurenčnú výhodu – možnosť otvárať iba zadné okno. Podľa BMW vraj túto vychytávku nepoužíval takmer nikto.

 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Kufor s objemom 1700 litrov

Hlavnou výhodou praktického Touringu je viac než pochopiteľne veľký batožinový priestor. Ten štandardne poskytuje objem 570 litrov po sklopení zadných sedadiel sa však dostanete až na veľkolepých 1 700 litrov. Pod podlahou sa nachádza další ukladací priestor, napríklad na odloženie drobných predmetov.

 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Naftový, benzínový aj elektrický pohon

Touring si po vzore sedanu môžete zakúpiť ve verzi 520d – mild-hybridný naftový štvorvalec s výkonom 197 koní. Alternatívou sú plne elektrické verzie – i5 eDrive40 s výkonom 340 koní a i5 M60 xDrive s výkonom 601 koní a dojazdom 560 km. V lete tohto roka doplní motorickú ponuku plug-in hybrid 530e s pohonom všetkých štyroch kolies a dojazdom 96 kilometrov. Pre tradičných zákazníkov však bude najviac atraktívna verzia 540d xDrive s naftovým šesťvalcom.