BMW radu 4 a M4 prichádza s najnovším faceliftom, zmeny si však takmer ani nevšimnete

350
Zdroj: BMW

Pred štyrmi rokmi sme spoznali druhú generáciu BMW radu 4, ktoré kráča v stopách niekdajšieho kupé a kabrioletu radu 3, teraz však prišiel čas na facelift. Minimalistický facelift.

Ak máte po ruke lupu či mikroskop určite sa vám zíde. Dizajnové zmeny faceliftovanej ,,štvorky” odhalia totiž iba skutoční znalci a fajnšmekri. Nezmenila sa predná maska ani dizajn nárazníkov, zmenili sa iba drobné detaily.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Minimalistické zmeny v exteriéri

Najviac viditeľnou zmenou v interiéri je nová grafika predných LED svetlometov. Diaľkové a stretávacie svetlá využívajú jeden LED modul. Laserové svetlá sú súčasťou štandardnej výbavy pre M440i.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Upravená je aj grafika zadných svetiel s trojrozmerným vizuálnym efektom. Poslednou novinkou sú dve metalické farby karosérie (Fire Red a Cape York Green) a niekoľko nových dizajnov zliatinových kolies s priemerom až do 19 palcov.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Tieto zmeny sa však týkajú iba štandardného kupé a kabrioletu, vrcholová vysokovýkonná M4 pridáva k novým svetlám, ozdobné polepy kapoty a kufra.

 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Pribudla mild-hybridná technológia

Dalšou novinkou je 48V mild-hybridná technológia dostupná pre benzinové aj naftové motory, ktorá má znížiť spotrebu paliva a zlepšiť odozvu plynového pedálu okamžitým zvýšením výkonu o ďalších 11 koní.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

To sa však netýka M4, ktorá disponuje rovnakým preplňovaným šesťvalcom bez elektrického dopingu. Ten teraz produkuje nielen 480 koní (M4), či 510 koní (M4 Competition), ale aj 530 koní (M4 Competition xDrive).

 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Zmeny v interiéri

Interiér radu 4 a M4 po vzore nedávno modernizovanej trojky ntegruje nový panoramatický koncept 12,3-palcového prístrojového panelu a 14,9-palcového displeja infotainmentu s najnovšou verziou operačného systému iDrive 8.5.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Ďalšou novinkou je už len dvojramenný volant, pričom M paket ponúka trojramenný volant s plochou spodnou časťou.