BMW M3 Pikap? Tento bizarný koncept má 200 koní a vyrobili ho priamo v BMW

733
Zdroj: BMW

Je ostré, je praktické a je to BMW. Model M3 v karosérii pikap skutočne vznikol. No zdravý rozum zabránil sériovej výrobe.

BMW a pikap? To predsa nejde dohromady, či? Málokto vie, že BMW sa pohrávalo s myšlienkou zostrojiť ostrý model s otvoreným batožinovým priestorom. Myslelo to dokonca tak vážne, že vznikol aj prototyp. BMW M3 Pikap.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Málokto by povedal, že toto bizarné auto vzniklo priamo v továrni BMW. Vyrobila ho divízia M na základe kabrioletu generácie E30, ktorá bola zároveň prvou generáciou modelu M3. Vtedajší riaditeľ vývoja a výroby prototypov Jakob Polschak sa vyajdril, že “karosériu kabrioletu sme vybrali z dvoch dôvodov. Po prvé, tento model sme mali k dispozícii a bol v perfektnom stave. Po druhé, zabudovaná výstuž kabrioletov bola výborná na prestavbu na pikap.

Svojou karosériou sa teda športový pikap ponášal na klasickú trojku. Bol o niečo užší ako bežné M3, no športové prvky mu nechýbali. Pod kapotou bublal najprv 192-koňový 2,3-litrový štvorvalec, neskôr však motor vyladili na 200 koní. História auta začala tak rýchlo, ako skončila. V roku 1986 vznikol prototyp, ktorý sa do produkcie nikdy nedostal. Na druhej strane, auto sa vraj používalo na vozenie súčiastok po továrni.

Mrkni naše nové video: