BMW iM3 sa nestane realitou ani v roku 2027

646
Zdroj: BMW

BMW iM3 sa nestane realitou, neznamená to však, že model M3 neprejde na plne elektrický pohon.

Začiatkom tohto týždňa prišla horúca správa o tom, že BMW prihlásilo ochrannú známku pre označenie iM3. Kombinácia odznakov BMW i a M by teoreticky naznačovala príchod vysokovýkonného elektromobilu, šéf BMW M Frank van Meel však tieto fámy a špekulácie rýchlo zmietol zo stola.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

V rozhovore pre magazín Top Gear van Meel povedal, že spoločnosť „nikdy“ nepoužije odznaky i a M spolu na tom istom vozidle. “Nie, to bude Mission Impossible!” on hovorí. “V skutočnosti by sme nikdy nepoužili i a M vedľa seba, aj keď by to bolo elektrické.”

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

To však neznamená, že výkonné EV s čistou značkou M sa nestane. “Ak by sme niekedy niečo také urobili, vždy sa to bude volať M bez i,” tvrdí van Meel, “pretože to je len technológia a M nie je len o technológii. “Je to o sľube, je to o motoršporte, je to o emóciách, nie je to o hnacom ústrojenstve.”

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

BMW už má vo svojom portfóliu štyri elektromobily s označením M – iX M60, i4 M50, i5 M60 a i7 M70 a v minulom roku prišlo s vysokovýkonným prototypom. Elektrická platforma BMW Neue Klasse teda určite prinesie výkonné EV, avšak sa nebude volať iM3.