BMW Concept Skytop: Duchovný nástupca modelov Z8 a 503

321

Automobilka BMW predstavila na podujatí Concorso d’ Eleganza Villa d’ Este (každoročnej súťaži krásy historických automobilov a motocyklov, ktorá sa koná na brehu jazera Como) dizajnovú štúdiu Concept Skytop.

Dvojmiestny roadster chce okolie očariť precízne vyladenými tvarmi karosérie, sebe vlastnou športovou eleganciou a svalnatým postojom. Tak interiér, ako aj exteriér štúdie sa vyznačujú monochromatickými farbami, v ktorých sa exkluzívne materiály spájajú s tradičným remeselným spracovaním.

Túžba po cestovaní 

Z vtáčej perspektívy najviac zaujme výrazne presahujúca predná kapota, ikonický žraločí nos s osvetlenými ľadvinkami a stiahnutá zadná časť. Treba uznať, že odkaz na legendárny roadster BMW Z8 sa podarilo naplniť.

Použitá farebná schéma má zabezpečiť plynulý prechod z interiéru do exteriéru bez ohľadu na to, či je strecha otvorená, alebo zatvorená. V zadnej časti potom prechádza červenohnedý odtieň strechy do tlmeného strieborného s chrómovým efektom. Technicky prepracovaný farebný prechod vytvoril skúsený lakovnícky majster v závode v meste Dingolfing.

Pocit luxusu 

Červeno-hnedý odtieň povrchov v interiéri vytvára jedinečný farebný vzor, ktorý dodáva celému interiéru punc luxusu a vytvára dojem priestrannosti. Celkový pocit umocňujú citlivo zapracované krištáľové prvky. Asi vás už neprekvapí, že povrchy štúdie vznikli v tradičnom brašnárstve v závode v meste Dingolfing.

Podobnosť s modelom BMW Z8 možno nájsť aj pri motorizácii. Rovnako ako legendárny roadster, aj BMW Concept Skytop prichádza s motorom V8, ktorý je tým najvýkonnejším, aký sa momentálne nachádza v portfóliu pohonných jednotiek automobilky BMW.