Máme pre vás 3 rady, ako zabezpečiť automobilovú zábavu pre svoje deti

614

Na pomoc rodičom, ktorí hľadajú zábavu pre svoje deti, prichádzajú okrem klasických hračiek aj nové technológie. Tu sú tri nápady, ako zaujať ratolesti, ktoré zaujímajú autá.

2Diaľkovo ovládaný model

Zdroj: Tamiyusa
Zdroj: Tamiyusa

Milovníci dynamickejších hier určite nájdu záľubu v modeloch autíčok s diaľkovým ovládaním. V obchodoch nájdeme modely, ktoré sú vernými kópiami skutočných áut – bežných cestných automobilov, nákladných či terénnych áut, rely a dokonca aj áut na drift. Známym výrobcom diaľkovo riadených autíčok je japonská firma Tamiya.

Medzi miniaturizovanými vozidlami je mnoho modelov, ktoré majú za vzor automobily z krajiny kvitnúcich čerešní – napríklad Nissan Skyline GT-R, Honda NSX, Toyota Yaris WRC, dokonca aj najnovšia Toyota GR Supra.

Možnosti výberu sú, samozrejme, rozmanitejšie. Doma môžeme jazdiť aj s pretekárskymi automobilmi Ford GT40, klasickým jaguárom E-Type alebo mohutnou Scaniou s návesom. Zložitejší model vozidla poskytne zábavu nielen z jazdenia, ale aj zo samotného skladania.

Zdroj: Tamiyusa
Zdroj: Tamiyusa

V modernejších modeloch diaľkovo ovládaných áut možno nahradiť aj také prvky ako sú spínače alebo pružiny tlmičov a ovplyvniť tak geometriu odpruženia. Je to skvelý spôsob, ako sa spolu s deťmi naučiť základom konštrukcie a fungovania áut.