Zachráňte svoj mozog. Postavte si filmový Dodge Charger z Lega!

994
Zdroj: YouTube

Dúfam, že sa zhodneme na tom, že zatiaľ nikto nevymyslel sofistikovanejšiu, hodnotnejšiu a bezpečnejšiu hračku ako stavebnicu Lego – samozrejme, ak naň nestúpite bosou nohou. Zábava pre deti sa však s novým setom dostáva nebezpečne blízko o niečo odrastenejším deckám. 

Zdroj: CarThrottle

Má na to všetky predpoklady. Napríklad už len ten základný – táto stavebnica má presne 1077 dielikov, čo znamená, že pre najmenšie deti asi úplne nebude. Napriek svojej veľkosti je však Charger oveľa jednoduchší ako Porsche 911 GT3 RSR či Bugatti Chiron, ktoré sa taktiež v rade Technic vyskytujú.

To ale neznamená, že by mu chýbala výbava. Pekne po vzore svojho filmového hrdinu má aj plastový Charger dve fľaše s nitrom, poctivú V8 s pohyblivými piestami a chuligánskym prepĺňaním, ktoré vystupuje cez masívny otvor v kapote. Kompresor na filmovom aute však nebol funkčný – to znamená, že by v najznámejšej scéne len ťažko zodvihol predné kolesá do vzduchu. Kto si nepamätá, tak hen aha:

Vo filme tento problém vyriešili tak, že na podvozok nainštalovali sofistikovanú rampu, ktorá problematiku nedostatočného krútiaceho momentu na zadných kolesách jednoducho vyriešila. Nezaháľali ani v Legu a tento konštrukčný prvok sa dostal aj na podvozok Chargera:

Dodge Charger AUTOGRATIS
Zdroj: CarThrottle

Charger je postavený v mierke 1:13 a vyzerá veľmi realisticky aj na pomery rôznych ďalších stavebníc z Lega. Ak ste teda nadšencom, môžete si svoj kúsok zaobstarať už od 27. apríla. Aktívne si tak skrátite čakanie na posledné pokračovanie série, Rýchlo a zbesilo 9, ktorého premiéra bola odsunutá až na apríl 2021.

Zdroj: CarThrottle

NEPREHLIADNITE: