Porsche a Microsoft organizujú virtuálne preteky 24h v Le Mans. Zúčastniť sa môžete aj vy!

Tento rok sa okrem tradičných pretekov 24h v Le Mans dočkáme aj virtuálnych pretekov, ktoré budú spustené na simulátoroch Forza 6.

639

Snívate o účasti na slávnych motoristických pretekoch? Chcete zažiť pravú pretekársku atmosféru? Nie, nemusíte mať športové Porsche ani pretekársky tím. Porsche vám v spolupráci s Microsoftom prináša jedinečnú možnosť zúčastniť sa prestížnej motoristickej udalosti, a to rovno z pohodlia vašej obývačky.

Ako je to možné? Spoločnosť Porsche v spolupráci s Microsoftom a herným simulátorom Forza Motorsport 6 pripravuje virtuálnu alternatívu skutočných pretekov 24h v Le Mans, ktorá sa uskutoční súbežne s dvadsaťštyri hodinovými pretekmi na okruhu La Sarthe.

Celý názov pretekov znie “Forza Racing Championship (Forza RC) Season 3: The Porsche Cup” a všetko, čo potrebujete k účasti je herná konzola Xbox, aktuálnu Forzu a zajazdiť kvalifikačný čas, ktorý vás môže posunúť do veľkého finále. K účasti je potrebné sa zaregistrovať na tejto webstránke.

Kvalifikácia prebieha už teraz a s troškou šťastia sa možno práve vy si zasúťažíte v dňoch 17. – 18. júna o hodnotné ceny. Víťaz sa súčasne stane prvým šampiónom triedy “Official Endurance Esports Category”, ktorú vyhlásil priamo organizátor slávnych pretekov, francúzsky klub ACO.