Audi definitívne končí s chaotickými označeniami svojich modelov!

7652
Zdroj: Audi

Nedávajú vám označenia ako 55 TFSI či 40 TDI žiaden zmysel? Máme pre vás skvelú správu, Audi ich nebude používať na svojich budúcich modeloch.

Audi všetkých zmiatlo, keď v roku 2017 zaviedlo dvojcifernú schému označení v celej zostave svojich vozidiel. Terminológia je založená na výkone, od „30“ pre autá s výkonom 109-128 koní až po „70“ pre vozidlá s výkonom aspoň 536 koní. Kombinácia dvoch číslic sa objavuje popri bežných odznakoch, ako sú TFSI, TDI a Quattro. Teraz po siedmich rokoch sa však nemecká automobilka rozhodla od týchto označení upustiť.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Odstránenie dvojciferných čísel nie je jedinou zmenou

Zmena v označeniach nepostihne iba elektromobily, tejto zmene sa nevyhnú ani spaľováky. Audi tvrdí, že dvojciferné označenie bude v budúcnosti odstránené z veka kufra a zadných dverí

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Na ceste je viac zmien súvisiacich s označením modelov. Bývalý generálny riaditeľ Audi Markus Duesmann este minulý rok potvrdil, že z A4 sa stane A5 podobne ako A6, ktorá sa premenuje na A7.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Preto sa musíme pripraviť na A5/S5/RS5 Avant a A7/S7/RS7 Avant. Princíp je jednoduchý – nepárne čísla pre spaľováky, párne pre elektromobily.