Aplikácia Speedometer od spoločnosti Sygic vás ochráni pred pokutami

727

Na cestách na nás číha stále viac radarov a človek už pomaly za volantom nerobí nič iné, iba sleduje rýchlomer, aby náhodou neprekročil rýchlosť a nemusel tak najbližší mesiac hladovať. Ak ani vás táto hra na skrývačku nebaví, život by vám mohla zjednodušiť aplikácia Speedometer od spoločnosti Sygic. Je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android, iOS a čoskoro aj pre Windows Phone 8.

„Aplikácia Speedometer by Sygic je ideálnym riešením pre vodičov, ktorí chcú venovať plnú pozornosť dopravnej situácii a nechcú sa rozptyľovať pátraním po radaroch ukrytých na ich trase,“ hovorí CEO spoločnosti Sygic Michal Štencl. „Naša nová aplikácia je navrhnutá práve pre týchto vodičov. Má jednoduché, prehľadné rozhranie, ktoré poskytuje užitočné dopravné informácie a tiež štatistiky, ktoré charakterizujú individuálny spôsob jazdy a pomáhajú vodičom, aby sa stále zlepšovali a naučili sa jazdiť chytrejšie a úspornejšie.“

Aplikácia Speedometer by Sygic ponúka:

– upozornenie na 55 000 rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách po celom svete;

– možnosť upozorniť ostatných vodičov na kamery v okolí stlačením jediného tlačidla;

– štatistiky o jazdách, mimo iného o čase strávenom za volantom, priemerné rýchlosti a najazdené vzdialenosti;

– možnosť nastavenia upozornenia na vlastné rýchlostné limity;

– jednoduché, intuitívne používateľské rozhranie bez zbytočných informácií, ktoré by vodiča mohli rozptyľovať;

– výhody crowdsourcingovej komunity používateľov, ktorí spoločne aktualizujú databázu rýchlostných radarov a zdieľajú informácie s ostatnými vodičmi (táto funkcia je dostupná s internetovým pripojením)

Spoločnosť Sygic je popredným výrobcom navigačného softwaru. Jej produkty využíva už viac ako 33 miliónov používateľov v 115 krajinách sveta. Pri vývoji svojej aplikácie pre lokalizáciu radarov zúročila svoje bohaté skúsenosti a znalosti o navigačných technológiách i problematike dopravy, a tak sa vodiči môžu spoľahnúť na to, že o radaroch s kamerou a kamerách na svetelných križovatkách dostanú vždy maximálne presné informácie. Dáta o rýchlostných limitoch a umiestneniach kamier sa ukladajú do telefónu používateľa, takže aplikácia nie je závislá od signálu na mobilných či bezdrôtových sieťach. To je výhodné ako vo vidieckych oblastiach, kde býva občas horší signál, tak aj v mestách, kde sú mobilné siete často preťažené.
Aplikácia Speedometer by Sygic je po celom svete (okrem Francúzska, Švajčiarska a Lichtenštajnska) k dispozícii zadarmo v obchodoch iOS App Store, Google Play a do Windows Phone Store príde už čoskoro. Vodiči, ktorí majú okrem upozornenia na kamery, ktoré ponúka aplikácia Speedometer, záujem tiež o funkcie navigácie, ako sú podrobné hlasové pokyny či informácie o dopravnej situácii, si môžu stiahnuť aplikáciu Sygic GPS Navigation (k dispozícii v obchodoch iOS App Store a Google Play).
Nová aplikácia do mobilných telefónov od Sygicu informuje o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách, vďaka čomu je skvelým pomocníkom pre vodiča.