Alpine mieri na Pikes Peak so svojim špeciálom A110 GT4 EVO

567
Zdroj: Alpine

Spoločnosť Alpine predstavila celému svetu svoj najnovší počin A110 GT4 EVO, ktorý bude súťažiť na týchto slávnych pretekoch do vrchu v kategórii Time Attack 1.

Alpine A110 GT4 EVO sa dočká svojej premiéry na tohtoročnom Pikes Peak International Hill Climb 23.júna. Za volantom bude sedieť víťaz šampionátu FIA R-GT Cup 2022 Raphaël Astier, ktorý sa môže pýšiť mnohými rekordmi. Táto udalosť je významným myľníkom keďže sa jedná o prvé auto značky Alpine, ktoré sa zúčastní týchto náročných pretekov.

Základ pochádza z A110 GT4

Tento jedinečný kúsok je postavený na rovnakom podvozku ako “štandardné” A110 GT4, obe autá taktiež zdieľajú pohon zadných kolies, ale aj štvorvalec s výkonom 360 koní a objemom 1,8 litra spárovaný so 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou. Výkon 360 konských síl nie je na pomery áut z kategórie Time Attack 1 ničím výnimočným, avšak treba dodať, že tento špeciál určený na Pikes Peak váži “iba” 1080 kilogramov.

Rozsah úprav – prísne tajné

Spoločnosť Alpine prezradila že za na vývoji tohto špeciálu sa podieľali najmä ich dizajnéri a technici zo Signatech Racing. Za výsledok tejto spolupráce môžme považovať výrazne vylepšenú aerodynamiku v podobe obrovského zadného krídla a stredovej “plutvy” nad zadným sklom , ktoré dotvárajú siluetu vozidla, toto sú však jediné úpravy, ktoré sú momentálne známe.