Alfa Romeo nám predkladá plán do budúcnosti

647

Výrobca sa posnaží počas najbližších rokov priniesť nám množstvo nových modelov. U všetkých sa dôraz bude klásť predovšetkým na spoľahlivé motory, ideálne rozloženie hmotnosti, zaujímavý pomer výkon-váha a popri tom, samozrejme, aj na dávku talianskeho vkusu a dizajnu.

Na celú situáciu budú dozerať dvaja vysokopostavení ľudia z Ferrari. Spoločnosť zamestná nových inžinierov a spolu s nimi chce na svet priniesť “najlepšie autá vo svojej triede s pohonom zadných a všetkých kolies vyrábaných na talianskej pôde”. Aspoň tak to opisuje samotná Alfa Romeo.

Podľa priložených tabuliek môžete vidieť, že ako prvý sa nám predstaví automobil strednej veľkosti, a to v poslednom kvartáli roku 2015. Neskôr, počas rokov 2016 až 2018, sa dočkáme najmenej 7 nových vozov, od malých kompaktov cez priestrannejšie vozy až po športové špecialitky.

Do nových modelov sa budú montovať aj nové agregáty. “Petrolheadi” si prídu na svoje, benzínové 4- a 6-valce s výkonom od 100 po 500 koní uspokoja potreby snáď každého jedného. Pôžitkári nižšej spotreby si budú môcť vybrať spomedzi dieselových štvorvalcov a šesťvalcov. Výkony tých by sa mali pohybovať v spektre od 100 po približne 350 konských síl.

Talianska automobilka Alfa Romeo, ktorá sa lem nedávno osamostatnila od koncernu Fiat-Chrysler, pomaly prichádza k zašlej sláve. Vďačí za to športovému kupé 4C. Do piatich rokov sa však ich portfólio zaplní novými modelmi.