Ako to vyzerá, keď vám v 280 km/h odletia dvere? Pretekár v BMW to zistil za vás!

3388

Jasné, sériové vozidlá sa niekedy testujú aj roky, aby z nich náhodou niečo počas jazdy nepadalo. Teda, ak nie ste Tesla. Iná situácia však nastáva, ak s vozidlom aktívne vymetáte okruhy, ako napríklad tento šťastlivec so svojim BMW E46. To sa vám dokonca môže stať, že vám v 280 km/h odletia dvere!

Pretekárske vozidlá síce môžu stavať na dlhodobo skúšaných sériovkách, odolávajú však ďaleko intenzívnejšiemu zaťaženiu. Spoľahnúť sa vtedy na sériovú techniku nie je úplne najinteligentnejšie, preto by sme na pretekárskych vozidlách našli napríklad aj bezpečnostné svorky, ktoré v prípade poruchy zámku držia na mieste napríklad kapotu, takže sa vám nenalepí na čelné sklo a vy môžete bezpečne doraziť do cieľa.

ZAPNITE SI PÁSY, ODLIETAME:

Doletí ďalej Suzuki Swift, alebo BMW M4? Opitý Poliak lieta cez kruhový objazd

S takouto únavou materiálu/poškodením sa však úplne neráta v takých samozrejmých oblastiach, ako je uchytenie dverí. Ako informoval portál Motor1, svoje o tom vie tento majiteľ BMW E46, ktorému tak trocha… Odleteli. V 280 km/h, na Nürburgringu, takmer v okamihu po predbehnutí pomalšieho Porsche sa dá s prehľadom povedať, že existujú aj vhodnejšie momenty na takéto excesy.

ZAPNITE SI PÁSY, ODLIETAME:

Padá BMW M4, niečo si prajte! Opitá šoférka obletela celý svet

Nevieme, čo predchádzalo tomuto poškodeniu (ešte pred vzletom je vidno, že ich predné lemovanie je trocha vyosené – že by kontakt so zvodidlami?), no z celého incidentu vzniklo krásne video, o ktoré sa s vami radi podelíme. A ako už tradične, odletu dávame 9/10 bodov za efekt a dúfame, že všetci zúčastnení sú v poriadku.

NEPREHLIADNITE: