Zháňate elektrické MINI? Táto klasika je na baterky a vyzerá dokonale!

193
Zdroj: LEC

Pôvodné MINI Mr. Beana prerobili na elektrické. Svojou cenovkou dokonca ani nevyráža dych. Príliš…

Klasické MINI dnes už len tak nenájdete. V dobrom stave môže stáť od 10 do 22 tisíc eur. Túto niekoľko desiatok rokov starú klasiku si na paškál zobrala spoločnosť London Electric Cars. Ako už tušíte, vzniklo z toho niečo jedinečné.

Zdroj: LEC
Zdroj: LEC

Auto Mr. Beana na batérie je realitou. Londýnsky úpravca vozidiel prerobí vaše klasické MINI na zábavný elektromobil, z ktorého nebudete chcieť vystúpiť. Pod kapotou tohto staronového vozdila sa nachádza batéria s kapacitou 20 – 40 kWh, ktorej kapacita závisí od hĺbky vašej peňaženky. Na jedno nabitie dokáže prejsť od 110 kilometrov.

Zdroj: LEC
Zdroj: LEC

Výkon elektromotora je 107 koní, ktoré pochádzajú z technológie určenej pôvodne pre Nissan Leaf. Za príplatok môžete opäť dostať silnejší elektromotor, ktorý dokáže auto poháňať až 148 koňmi.

Zdroj: LEC
Zdroj: LEC

Že ide o zaujímavé auto, to je samozrejmosťou. Najväčším problémom takýchto retro úprav je ich obstarávacia cena často prekračujúca 100 tisíc eur. Ak by ste mali záujem, staronové elektrifikované MINI si kúpite už od približne 30 tisíc eur. To je však cena prerábky. Nie je v nej zahrnutý samotný “darca karosérie,” ktorý, ako sme už spomenuli, tiež nevyjde na málo.

Zdroj: LEC
Zdroj: LEC

 

Mrkni naše nové video: